Warta Poznań 4.5

Email: biuro@kswarta.pl, Tel: 61 833 77 01

Rok założenia: 2000

ul. Droga Dębińska 12, 61-455 Poznań

  • Indywidualne ścieżki rozwoju dla najzdolniejszych zawodników
  • Juniorzy regularnie trenujący z pierwszym zespołem
  • Własna baza treningowa (3 boiska naturalne) zlokalizowana w centrum Poznania
  • Przestarzałe obiekty treningowe, zaplecze socjalne o niskim standardzie
  • Brak oświetlenia na boiskach treningowych przy Drodze Dębińskiej
  • Żaden trener nie zatrudniony w klubie na pełen etat
Zobacz więcej

O AKADEMII

Infrastruktura:

Obiekty treningowe znajdują się przy ul. Droga Dębińska 12. Należą do nich boisko główne z trybunami dla kibiców oraz dwa boiska treningowe - wszystkie naturalne, które są jednymi z nielicznych na terenie miasta Poznań. Wyżej wymienione obiekty znajdują się na terenach należących do Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji; oprócz tych obiektów KS Warta Poznań odbywa zajęcia na obiektach miejskich w ramach współpracy klas sportowych w dwóch szkołach: LOMS (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu - zawodnicy trenują na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej, należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu) oraz SP 21 (Szkoła Podstawowa przy ul. Łozowej - zawodnicy trenują na sztucznej nawierzchni, nad którą w okresie jesienno-zimowym jest zamontowany balon); dodatkowo Warta korzysta z dwóch boisk typu Orlik przy ul. Droga Dębińska oraz Dolna Wilda; oprócz boisk treningowych ma do dyspozycji halę sportową przy ul. Droga Dębińska 12.

Strona www:

http://www.kswarta.pl/

Cena za udział w zajęciach:

130 zł miesięcznie, drugie dziecko za 50% ceny; zawodnicy mieszkający w bursie płacą symboliczną kwotę 10 zł miesięcznie; zawodnicy, których dojazd do klubu przekracza odległość powyżej 30 km, płacą 50 % składki.

Znani wychowankowie:

Maciej Żurawski, Arkadiusz Miklosik, Krzysztof Ratajczyk, Arkadiusz Kaliszan, Tomasz Rybarczyk, Piotr Kasperski, Grzegorz Rasiak, Rafał Stroiński, Ryszard Jankowski, Krzysztof Pawlak, Maciej Janiak, Piotr Tomaszczak.

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

23 trenerów, w tym 1 z licencją UEFA Elite Youth, 9 z licencją UEFA A, 6 z licencją UEFA B, 4 z licencją Grassroots C, 2 z licencją PZPN A i 1 z licencją PZPN B.

Program szkolenia:

Trenerzy realizują plan szkoleniowy w w oparciu o Narodowy Model Gry PZPN z akcentem na indywidualne ścieżki rozwoju zawodników. W kategoriach grup dziecięcych (U7-U10) skupiają się na sprawności ogólnej, indywidualnych działaniach, ograniczając działania taktyczne do minimum. W kategoriach grup młodzieżowych (U11-U14) na sprawności ogólnej, indywidualnych działaniach techniczno-taktycznych oraz działaniach grupowych, a w kategoriach grup juniorskich (U15-U18) na doskonaleniu elementów techniczno-taktycznych oraz działaniach zespołowych.

Częstotliwość zajęć:

- U7-U8 - 2x w tygodniu + gry kontrolne - U9-U14 - 3x w tygodniu + trening indywidualny - U15-U18 - zajęcia odbywają się codziennie w ramach programu szkolenia w klasach sportowych + trening indywidualny

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od U7 do zespołu Juniora Starszego U19 i drużyny seniorów w I lidze.

Liczba grup treningowych:

15 grup treningowych (od U7 do U12 po dwie w każdym roczniku)

Liczba dzieci w grupie:

W kategoriach U7-U12 w każdej grupie po 16 zawodników, na każdą przypada trener prowadzący; w kategoriach U13–U19 po 24 zawodników (klasy sportowe).

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

TAK

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

TAK, w U15 i U17

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz ligi centralne - CLT U15 oraz CLJ U17.

Warta Poznań

„W trudnych warunkach do celu” – powtarza nieustannie Bartosz Majchrzak, koordynator grup młodzieżowych Warty Poznań. Co trudne warunki oznaczają w kontekście szkolenia w stolicy Wielkopolski? Jak codzienność akademii przy Drodze Dębińskiej wygląda od wewnątrz? Sprawdziliśmy to w ramach cyklu „Liga od Kuźni”!

Warta Poznań

W Warcie na początku sezonu brakowało nawet wody, nie wspominając wiele o burzliwych zmianach właścicielskich czy tym, że klub nie mógł rozgrywać meczów na własnym stadionie. W akademii z problemami starają się jednak radzić wyciskając maksimum z tego, co mają. Albo czego właściwie nie mają… Idzie im jednak całkiem nieźle, jeśli spojrzymy chociażby na Centralne Ligi Juniorów U-15 czy U-17, w których klub z Wildy ma swoich przedstawicieli.

– Bardzo stawiamy na swoją młodzież. Uważamy, że silny klub może istnieć tylko wtedy, gdy będziemy mieli silną młodzież. Jeżeli będziemy mieli dobrych młodych zawodników, którzy są w stanie zasilić pierwszy zespół, możemy mówić o silnym klubie. Jeżeli silny będzie tylko pierwszy zespół, a zaplecze młodzieży słabe, chyba nie tędy droga – mówi Damian Kęcel, dyrektor pierwszoligowca.

Więcej o Akademii KS Warta Poznań przeczytasz tutaj: Liga od kuźni: Warta Poznań >>

Podsumowanie

  • Indywidualne ścieżki rozwoju dla najzdolniejszych zawodników
  • Juniorzy regularnie trenujący z pierwszym zespołem
  • Własna baza treningowa (3 boiska naturalne) zlokalizowana w centrum Poznania
  • Treningi najmłodszych grup na głównej płycie stadionu Warty
  • Program szkolenia od U14 do U19 oparty na klasach sportowych
  • Projekt "Szkoła Bramkarzy"
  • Dwie drużyny w Centralnych Ligach Juniorów (U-15 i U-17)
  • Przestarzałe obiekty treningowe, zaplecze socjalne o niskim standardzie
  • Brak oświetlenia na boiskach treningowych przy Drodze Dębińskiej
  • Żaden trener nie zatrudniony w klubie na pełen etat
  • Brak współpracy z dietetykiem
  • Drużyna rezerw zlikwidowana ze względów ekonomicznych
  • Model gry w trakcie doskonalenia
  • Brak bieżącej kontroli obciążeń treningowych