Widok Lublin 4.0

Email: [email protected], Tel: 791 379 812 (w godzinach od 9 do 17)

Rok założenia: 2001

ul. Bursztynowa 22, 20-576 Lublin

 • Treningi na pełnowymiarowych boiskach trawiastych
 • Sekcja kobieca
 • Szkolenie we wszystkich rocznikach
 • Brak drużyny w CLJ
 • Brak drużyny seniorskiej
 • Sprzęt do treningu we własnym zakresie
Zobacz więcej

O KLUBIE:

Infrastruktura:

Widok Lublin korzysta z dwóch boisk naturalnych (jedno pełnowymiarowe, jedno niepełnowymiarowe) oraz czterech boisk ze sztucznej nawierzchni (dwa niepełnowymiarowe i dwa boiska typu Orlik). Piłki oraz dodatkowe przedmioty do ćwiczeń we własnym zakresie. Istnieje możliwość zakupu stroju treningowego i dresu sportowego przez sklep internetowy. Zimą treningi odbywają się halach sportowych i na świeżym powietrzu (wliczone w cenę składki).

Strona www:

widoklublin.pl

Cena za udział w zajęciach:

100 złotych.

ZAPLECZE SZKOLENIOWE:

Liczba i wykształcenie trenerów:

W Klubie trenuje 15 trenerów z licencjami UEFA A, UEFA B i UEFA C.

Program:

Brak jednego programu, z którego mogliby czerpać wszyscy trenerzy. Szkolenie oparte jest na publikacjach PZPN-u (Narodowy Model Gry, Piłka nożna jutra) i własnych wytycznych poszczególnych trenerów.

Częstotliwość zajęć:

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu - trening piłkarski i raz w tygodniu trening ogólnorozwojowy. W starszych rocznikach treningi odbywają się do 4 razy w tygodniu (plus trening ogólnorozwojowy).

ZAPLECZE SPORTOWE:

Szkolone roczniki:

10. Od skrzata do seniora.

Liczba grup zajęciowych:

19

Liczba dzieci w grupie:

Maksymalnie do 20 osób w grupach wiodących i do 25 osób w grupach naborowych.

Czy w klubie funkcjonuje drużna seniorska:

Nie

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

Nie

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki wojewódzkie (6 zespołów) i okręgowe (3 zespoły) oraz turnieje.

Widok Lublin

Choć Widok Lublin formalnie funkcjonuje na zasadach klubu sportowego, ale spełnia wszystkie kryteria, aby wpisać go w poczet szkółek i akademii piłkarskich. Szkolenie odbywa się tam na wysokim poziomie, czego najlepszym efektem była obecność juniorów Widoku w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów kilka sezonów wstecz.

Na rynku lubelskich akademii Widok cieszy się dobrą i solidnie ugruntowaną pozycją, na którą sumiennie pracuje od ponad 15 lat. Doświadczona kadra trenerska gwarantuje odpowiedni poziom szkolenia, choć brak własnego i spójnego programu szkolenia można uznać za delikatny minus. Niemniej, nawet bez tego drużyny Widoku – występujące na szczeblach wojewódzkim i okręgowym – potrafią osiągać dobre wyniki. Podobnie zresztą jak funkcjonująca przy klubie drużyna kobiet.

Mocnym punktem Widoku jest bez wątpienia bogata infrastruktura. Klub ma dostęp do wielu boisk zarówno w Lublinie, jak i w bezpośredniej okolicy miasta, dzięki czemu może pozwolić sobie na formowanie niezbyt licznych grup zajęciowych w przypadku grup wiodących (nieco gorzej wygląda to z grupami naborowymi). Co więcej, w Widoku szkolenie odbywa się we wszystkich rocznikach, co gwarantuje, że dla nikogo nie zabraknie tam miejsca.

Podsumowanie

 • Treningi na pełnowymiarowych boiskach trawiastych
 • Sekcja kobieca
 • Szkolenie we wszystkich rocznikach
 • Duża liczba trenerów
 • Brak drużyny w CLJ
 • Brak drużyny seniorskiej
 • Sprzęt do treningu we własnym zakresie