Weszło Junior

Nie patrz jak gram!

Wczoraj na naszym portalu ukazał się artykuł o Jakubie Pyżalskim, który pokazał jak NIE ZACHOWYWAĆ się w roli rodzica podczas meczu. Takich postaw jest coraz mniej, ale ten problem niestety nadal funkcjonuje.

Jeździmy po szkółkach, jesteśmy na wielu turniejach, obserwujemy treningi i nadal zdarza się nam spotkać nadambitnych rodziców, którzy demotywują własne pociechy podczas treningów i meczów.

Nadambitny rodzic pragnie, by jego dziecko było doskonałe. Szuka winnych niepowodzenia swojej pociechy u wszystkich, tylko nie u siebie. ,,Nie patrz jak gram” to zeszłoroczna akcja Piasta Gliwice wymierzona w kierunku takich osób jak Jakub Pyżalski.

”(De)motywujący rodzice na treningach i meczach to plaga trapiąca system szkolenia młodzieży w Polsce. Piast Gliwice i Akademia Piłkarska „Team” mówią temu dość.” – taki opis znalazł się pod krótkim filmem dotyczącym akcji „Nie patrz jak gram”.

Trudno się nie zgodzić. Ambitny tata prowadzi swoje dziecko na trening piłkarski. Całą drogę na boisko udziela mu wskazówek i rad na temat gry w piłkę. Jak zachował się w tej sytuacji trener?

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy trener ma w sobie tyle odwagi, by powiedzieć wprost takiej osobie jak Pan Jakub, że jego miejsce jest na trybunie. Trzymamy kciuki, aby takie zachowania były piętnowane i zdarzały się jak najrzadziej.