Weszło Junior

Polska – Francja U-17 – bramki z meczu

Reprezentacja Polski U-17 w swoim ostatnim meczu pierwszej rundy eliminacji do mistrzostw Europy przegrała ze swoimi rówieśnikami z Francji 3:1. Pomeczową relację mogliście przeczytać na naszym portalu, a dzisiaj prezentujemy wam bramki z tego spotkania. 

Polacy już przed meczem z Francją mieli zapewniony awans do drugiej rundy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w marcu. Stawką tego spotkania było pierwsze miejsce w grupie dające rozstawienie w następnym etapie eliminacji.

Niestety nasi reprezentanci nie ustrzegli się błędów, które skrzętnie wykorzystali goście. Największym pechowcem spotkania był Jakub Niewiadomski. Stoper Lecha Poznań nie dość, że popełnił kluczowy błąd przy pierwszej bramce dla Francuzów, to jeszcze podsumował swój występ golem samobójczym, który dał prowadzenie gościom. Na usprawiedliwienie młodego lechity wspomnimy, że cała drużyna wyglądała blado na tle mocniejszego rywala. W pierwszej połowie mieliśmy problem z wymianą trzech-czterech składnych podań.

Ważne, by nasi zawodnicy wyciągnęli z tego meczu legendarne wnioski. Takie klopsy w Elite Round będą kosztować nas zakończenie przygody z mistrzostwami Europy ponownie na etapie eliminacji. Dodajmy, że w drugiej rundzie kwalifikacyjnej takich przeciwników jak Luksemburg i Finlandia już nie będzie. Mecz z Francją był dobrym sprawdzianem w meczu o punkty z mocnym przeciwnikiem i pokazał trenerowi Małeckiemu nad czym musimy jeszcze popracować.

fot. newspix.pl