Puchar Tymbarku: Wrocław już czeka na wiosnę

Dziesiątki tysięcy dzieci na ten turniej czeka z utęsknieniem. Co więksi zapaleńcy wykreślają kolejne dni kalendarza szkolnego od 1 września z myślą o Turnieju o Puchar Tymbarku. Ten kończy właśnie swoje eliminacje.

XIX edycja Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” podzielona została na etap jesienny i wiosenny. Aktualnie toczą się eliminacje gminne i powiatowe, finały wojewódzkie i ogólnokrajowe odbędą się natomiast już po Nowym Roku.

Eliminacyjne turnieje zostały zaplanowane na przełom października i listopada i niemal dzień w dzień odbywały się w kolejnych powiatach. Województwo dolnośląskie, z powiatem wrocławskim na czele, część kluczowych rozstrzygnięć zdążyło już poznać.

– Rozgrywki w powiecie wrocławskim zakończyliśmy już w październiku – mówi nam Dariusz Olszanowski, koordynator turnieju na Dolnym Śląsku. – Teraz ci, którzy byli najlepsi jesienią, z niecierpliwością wyczekują meczów wiosennych – dodaje.

W powiecie wrocławskim rozgrywki odbyły się 22 października przy ul. Lotniczej. Tydzień później na tej samej płycie rywalizowały zespoły z Miasta Wrocław.

Do powiatu wrocławskiego zgłosiło się 26 drużyn. W najstarszej kategorii wiekowej chłopców Kamieniec Wrocławski w finale pokonał Kąty 2:1.

W miejskich zawodach zwyciężały drużyny Olympicu Wrocław (w kat. U-8 i U-10) oraz Szkoły Podstawowej nr 45, która półtora roku temu zwyciężyła w finale krajowym.

23 drużyny w kat. U-10, 21 drużyn w kat. U-12, łącznie w mieście Wrocław 57 zgłoszonych drużyn, w tym 4 zespoły dziewcząt.

– W tych dwóch turniejach zagrały łącznie 83 drużyny. Rywalizacji towarzyszyły jak zwykle spore emocje. Zwycięzcy, czyli ci, którzy w Pucharze Tymbarku zagrają jeszcze wiosną, to ekipy, które znamy z poprzednich edycji – podsumowuje Jakub Suchy, trener koordynator wrocławskich rozgrywek.

Turniej U-8 wygrał zespół Olympic Wrocław, prowadzony przez Damiana Klicha. To o nim pisaliśmy jakiś czas temu.

Klich: – Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni, bo znów wygraliśmy na etapie powiatu. Olympic zdominował konkurencję, i już ostrzymy sobie zęby na wiosnę. Tam rywale będą ze znacznie wyższej półki, z czego bardzo się cieszymy, bo dla nas to fantastyczne wyzwanie!

– Udało nam się wygrać rozgrywki w powiecie wrocławskim. Od września niemal na każdym wuefie chłopaki wypytywali kiedy grać będziemy w Pucharze Tymbarku. Nie mogli doczekać się tego turnieju. I bardzo dobrze, bo swoją energię przekuli fantastyczne rezultaty – ocenia jeden z trenerów zwycięskiej szkoły.

Teraz pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość. Zimę trzeba przeczekać, ale to nie znaczy, że nie można w jej trakcie podnosić swoich piłkarskich umiejętności.

Po to, żeby w finałach wojewódzkich znów powalczyć o najwyższe laury!