Weszło Junior

Podsumowanie rundy jesiennej najstarszej #CLJ

Tytuł, który jest hashtagiem, kibicom i obserwatorom Centralnej Ligi Juniorów mówi wszystko. To pod nim komentowaliśmy, spieraliśmy się i oglądaliśmy najlepsze bramki minionej rundy. Dzisiaj w krótkim niespełna 10-minutowym filmie od “Łączy nas piłka” prezentujemy wam podsumowanie jesieni w CLJ. 

Centralna liga Juniorów wreszcie stała się… centralna. To już piąty sezon istnienia rozgrywek pod tą nazwą, ale zmiany, które zostały wprowadzone od sezonu 2018/19 wreszcie odpowiednio kształtują tę ligę i trzeba ocenić je zdecydowanie na plus. Mamy jedynie zastrzeżenia do reformy wiekowej w tych rozgrywkach, która naszym zadaniem obniżyła poziom rozgrywek. Pisaliśmy o tym już wcześniej artykuł.

Dodatkowo zobaczycie najładniejsze bramki ostatniej rundy. Która wam przypadła do gustu? Nam jakoś najbardziej podoba się bramka Radosława Cielmięckiego z Legii Warszawa, chociaż tak naprawdę każda jest piękna. Szczególnie ten ostatni prezentowany gol strzelony przez Filipa Laskowskiego z Escoli zasługuję na brawa. I za wykończenie, ale też cała akcja była niczego sobie.

Liderem niespodziewanie jest Korona. Dlaczego niespodziewanie? Chociażby dlatego, że dawno nie słyszeliśmy o dobrych wychowankach z Kielc. Dodatkowo każdy szukał faworytów wśród topowych akademii jak Legii, Lecha, Zagłębia czy Pogoni.

Widać, że w stolicy województwa świętokrzyskiego piłka młodzieżowa poszła mocno do góry. Stąd nasze gratulacje dla trenera Marka Mierzwy, którego drużyna ma za sobą świetną rundę. Sześć punktów przewagi i zaległy mecz z Górnikiem Zabrze napawa optymizmem drużynę Korony. W tym roku nie ma play-off, więc reszta stawki w pozostałych do rozegrania 13 spotkaniach będzie musiała spiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by dogonić i prześcignąć kielczan. Rozmowa z trenerem Mierzwą, w której podsumowuje rundę  jesienną, dostępna jest w materiale poniżej.

Liderem klasyfikacji strzelców CLJ U-18 jest na razie Piotr Samiec-Talar. Jest to wyczyn godny pochwały, bo swoje 13 bramek zdobył w dwunastu spotkaniach. Samiec-Talar ma za sobą już debiut w Ekstraklasie i minuty w Pucharze Polski, ale… Nas osobiście nie przekonuje do końca. W poprzednim sezonie świetnie prezentowali się Łukasz Zjawiński i Hubert Sobol, którzy teraz radzą sobie z trudem. Zjawiński z Legii Warszawa ma na swoim koncie w tym sezonie jedynie cztery bramki i nie zachwyca, a Sobol jest bardzo chimerycznym zawodnikiem grającym w kratkę, ale wreszcie zaliczył minutowy debiut w barwach Lecha w ostatnim spotkaniu z Wisłą Kraków. Mamy nadzieję, że w ocenie Piotra będziemy się ostatecznie mylić.

A wy jak sądzicie, co was najbardziej zaskoczyło w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów i która bramka podobała się wam najbardziej? Na odpowiedzi czekamy w komentarzach pod postem i zapraszamy na materiał podsumowujący jesienne zmagania w Centralnej Lidze Juniorów.

 

fot. newspix.pl