Trening i szkolenie

Laboratorium Techniki #20: Ball Controll – Outside Step Over

Wakacyjne wydanie #LaboratoriumTechniki otwiera “Outside Step Over”. Kolejny materiał Football Lab System dotyczący perfekcyjnej kontroli piłki jest bazą dla jednego z ulubionych zagrań młodych zawodników – Step Overa.

– Przygotowane przez nas elementy znakomicie sprawdzą się w treningu indywidualnym z zawodnikami, w części wstępnej treningu drużynowego, a także jako forma pracy domowej dla naszych zawodników. Często narzekamy na poziom techniczny naszych graczy, dlatego też warto pracę nad czuciem piłki zlecić bezpośrednio naszym zawodnikom. Elementy Ball Control w znakomity sposób rozwijają czucie piłki, koordynację ruchową, umiejętności techniczne, a także podnoszą pewność siebie i poczucie skuteczności – twierdzą autorzy materiałów wideo.

Poniższe ćwiczenie można wykonać zarówno w formie slalomu, jak i bez niego, a także w różnych kierunkach.

Fot. FotoPyK