Weszło Junior

Mistrzowie Polski poznali rywala w Młodzieżowej LM. Nie znają jeszcze trenera

W szwajcarskim Nyonie odbyło się dzis losowanie Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Korona Kielce w I rundzie zagra z hiszpańskim Realem Saragossa. Jednak jeszcze nie wiadomo, kto z ławki trenerskiej poprowadzi mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Spotkania I rundy odbędą się 2 i 23 października. “Scyzoryki” swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe. Jeśli wyeliminują Real, w następnej rundzie zmierzą się z lepszą drużyną z pary Qabala (Azerbejdżan) – APOEL Nikozja (Cypr). Mecze tej fazy zostaną rozegrane 6 i 27 listopada.

Młodzieżowa Liga Mistrzów dzieli się na dwie ścieżki: mistrzowską i grupową. W tej pierwszej grają mistrzowie swoich krajów, a ta druga to odzwierciedlenie seniorskiej fazy grupowej LM. Gdyby kielczanom udało się przejść dwóch rywali, zagrają w fazie play-off. Tam mierzą się ze sobą zespoły z drugich miejsc w tabeli z tymi ze ścieżki mistrzowskiej.

Korona Kielce w sezonie 2018/19 zdominowała Centralną Ligę Juniorów. Sięgnęła po tytuł mistrza kraju, mając na swoim koncie aż 16 punktów przewagi nad drugim Śląskiem Wrocław. Drużynę prowadził Marek Mierzwa. Niestety, kielecki klub z trenerem nie doszli do porozumienia w kwestii przedłużenia kontraktu i ich drogi się rozeszły (więcej o kulisach odejścia Mierzwy).

Nowe rozgrywki CLJ kielczanie rozpoczęli z Pawłem Czają na ławce trenerskiej. Jednak ta drużyna składa się głównie z rocznika 2002. W rozgrywkach UEFA Youth League mogą występować piłkarze urodzeni w 2001 roku oraz młodsi. Dodatkowo drużyna może zgłosić pięciu zawodników z rocznika 2000.

Trener Czaja ma za zadanie prowadzić tylko i wyłącznie drużynę w Centralnej Lidze Juniorów. Zatem, kto poprowadzi Koronę w Lidze Mistrzów? Plan był taki, żeby tę drużynę objął Sławomir Grzesik, czyli trener rezerw. Jednak ze względu na wydarzenia z soboty, wiemy, że został szkoleniowcem pierwszej ekipy.

Rzecznik prasowy Korony Kielce, Rafał Kielczyk, poinformował nas, że jutro zbierze się rada zarządu i podejmie decyzję, kto będzie prowadził Koronę w rozgrywkach europejskich.

Można zatem wnioskować, że na miesiąc przed rozpoczęciem UEFA Youth League Korona nie ma jeszcze ani drużyny, ani trenera.

W zeszłym roku Polskę w tych rozgrywkach reprezentował Lech Poznań.  “Kolejorz” odpadł w I rundzie z niemiecką Herthą.

Fot. 400mm.pl