Weszło Junior

ME U-19 w futsalu: Polacy w półfinale!

Ogromny sukces reprezentantów Polski do lat 19 w futsalu! Po zwycięstwie nad Łotwą zapewniliśmy sobie udział w półfinale turnieju.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego rozpoczęli mistrzostwa od niespodziewanego zwycięstwa nad faworyzowaną Rosją. W swojej drugiej grupowej potyczce ulegli Portugalii, ale cały czas mieli realne szanse na awans do półfinałów. Sprawę ułatwiła porażka Rosjan z Portugalią, więc Polakom do awansu potrzebna była wygrana lub remis z Łotwą.

Łotysze wyszli na to spotkanie odważnie. Swoich szans szukali długimi podaniami, ale dobrze dysponowana była nasza defensywa. Polacy rozpoczęli spokojnie, w pierwszych minutach bramce strzeżonej przez Skesters-Kambalsa zagroził Tomasz Palonek, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Pierwszy gol w tym meczu padł w 14. minucie. Mateusz Matlęga, kapitan reprezentacji Polski U-19, dograł na wślizgu do Palonka, a ten już nie miał problemów z umiejscowieniem piłki w siatce. Gospodarze również mieli swoje okazje, ale to “Biało-Czerwoni” chwilę po przerwie podwyższyli prowadzenie. Dobrze rzut rożny rozegrał Piotr Matras, a Bartoszowi Borowikowi pozostało tylko dostawić nogę.

Po drugiej bramce Polacy skupili się na obronie, a swoich szans upatrywali w kontratakach. Zapłacili za taką postawę, ale w 12. minucie drugiej połowy Matras wykorzystał brak bramkarza i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Polacy zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Europy do lat 19 w futsalu. W nim zmierzą się z Hiszpanami. Początek spotkania 12 września o godz. 19:00.

Skład Polaków: 1. Krzysztof Iwanek – 4. Michał Groń, 7. Jakub Raszkowski, 10. Bartosz Borowik, 14. Konrad Jekiełek – 20. Tomasz Warszawski, 3. Mateusz Prokop, 5. Mateusz Matlęga (C), 6. Paweł Piór, 8. Piotr Matras, 9. Tomasz Palonek, 11. Paweł Lisiński, 12. Patryk Puzio, 13. Maksymilian Lewandowski.

Fot. Łączy Nas Piłka