Weszło Junior

M12 na testach. Utalentowani z Chojnic pod dodatkowym nadzorem

Projekt „Talent M12” to indywidualny program szkolenia, w który uczestniczą wyróżniający się zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych Chojniczanki Chojnice. Biorą oni dodatkowo udział w treningach uzupełniających, które mają na celu rozwijanie ich inteligencji piłkarskiej, techniki indywidualnej i potencjału motorycznego. 

W styczniu zawodnicy z projektu M12 oraz drugiego zespołu klubu z Chojnic wzięli udział w testach wydolnościowych, sprawnościowych i jeszcze kilku innych, w celu sprawdzenia ich dotychczasowego rozwoju.

– Testy określenia górnych partii, jak i dolnych, będziemy starali się cyklicznie wprowadzać zarówno w grupach starszych, jak i młodszych. Aby w pierwszej kolejności mieć możliwość oceny postępów naszych zawodników. Do tego dochodzi ocena procesu treningowego, który jest wdrażany. W jaki sposób wpływa na zawodników? Trzecia kwestia to budowanie bazy danych o naszych zawodnikach, co usprawni nasz proces treningowy i organizację pracy – ocenia Robert Picuła, dyrektor ds. szkolenia w Chojniczance Chojnice.

Więcej o testach zawodników z programu M12 w materiale poniżej:

Fot. 400mm.pl