Weszło Junior

QUIZ. Czy znasz wszystkich Złotych Chłopców?

Nagroda Golden Boy jest przyznawana od 2003 roku. Dziennikarze sportowi wybierają w plebiscycie najlepszego piłkarza do lat 21 grającego w Europie. W większości przypadków zawodnicy, którzy otrzymali to wyróżnienie, robią bądź zrobili wielkie europejskie kariery. Jednak, jak od każdej reguły – są też wyjątki. Czy jesteś w stanie wymienić wszystkich laureatów tej nagrody?

Wczoraj na Weszło Junior rozpoczęliśmy serię z quizami. W najbliższym czasie będziemy wam serwować zagadki piłkarskie z zakresu piłki dziecięcej i młodzieżowej. Na pierwszy ogień poszła reprezentacja Polski rocznika 1982, która sięgnęła po wicemistrzostwo Europy w kategorii U-16 w 1999 roku i mistrzostwo U-18 w 2001 roku (rozwiąż quiz).

Wczoraj zadanie nie należało do najłatwiejszych, natomiast dziś powinno wam pójść zdecydowanie łatwiej. Tak, są podpowiedzi – kluby i narodowości.

Życzymy powodzenia, pochwalcie się swoimi wynikami w komentarzach. A, jeśli, któryś z zawodników ma wieloczłonowe nazwisko, wystarczy wpisać ostatnią jego część np. zamiast pełnego Edwin van der Sar, wystarczy samo “Sar”.


Fot. Newspix