Trening i szkolenie

Domowy Futbol – trening piłkarski dla dzieci z Robertem Podolińskim #1

W ubiegłym tygodniu na Kanale Sportowym ruszyła seria treningów piłkarskich dla dzieci “Domowy Futbol”, pod okiem trenera Roberta Podolińskiego. Były szkoleniowiec m.in. Cracovii przygotował zestaw ćwiczeń, które można wykonywać w domu, aby podtrzymać formę fizyczną i mieć styczność z piłką. Schemat wykonywania zadań wygląda następująco: 25 sekund pracy i 25 sekund odpoczynku. Zachęcamy do wspólnego treningu!

– Zapraszamy wszystkich do ćwiczeń. Dzisiaj dłuższy czas poświęcimy zagadnieniom technicznym. Posłużymy się pomocą w postaci stożka, jak jest ten przedmiot nazywany w nomenklaturze trenerskiej, ale możemy położyć cokolwiek. To może być but piłkarski, rękawica, nawet telefon. To jest idealny moment, żeby oderwać dziecko od telefonu – mówi Robert Podoliński.

Poniżej załączamy materiał wideo z jednostki treningowej, w której uczestniczył Sławomir Abramowicz, bramkarz UKS-u Varsovia. Możecie te ćwiczenia spokojnie wykonywać w domu wraz ze swoimi pociechami. Jeśli chcecie trenować z Podolińskim LIVE – włączajcie Kanał Sportowy w każdą sobotę o 16:00.

Fot. Youtube