Weszło Junior

Mistrzostwa Europy kobiet wrócą, ale nie we wszystkich kategoriach wiekowych

Na ostatnim posiedzeniu UEFA podjęto decyzje w sprawie rozgrywek mężczyzn, ale i kobiet. Co udało się ustalić?

Pandemia spowodowała, że konieczna była reorganizacja piłki nożnej w całej Europie. Obecnie do gry wróciły czołowe ligi Starego Kontynentu, a lada moment znów fascynować się będziemy mogli rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Pod koniec sierpnia do gry wróci także Liga Mistrzyń. Faza pucharowa zostanie rozegrana w dwóch miejscowościach – Bilbao i San Sebastian.

Jak wygląda powrót piłki kobiecej w naszym kraju? Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U-15 i U-17 nie zostaną wznowione. Nie wróci także kobieca Ekstraliga, a jedynie uda się dograć Puchar Polski. W finale zmierzą się Czarni Sosnowiec z Górnikiem Łęczna.

W 2020 roku miały się odbyć Młodzieżowe Mistrzostwa Europy pań – w kategoriach U-17 i U-19. Zdecydowano się, żeby postąpić… przeciwnie wobec decyzji w męskim wydaniu.

Euro do lat 17 przełożono na końcówkę września, a mistrzostwa do lat 19 odwołano.

Zawodniczki w młodszej kategorii wiekowej swoje zmagania w Elite Round rozpoczną 12 września i pograją do 20 września. Faza pucharowa turnieju odbędzie się w Szwecji, w dniach 4-10 października.

Fot. UEFA.com