Weszło Junior

Portugalczyk koordynatorem metodologii w Akademii Widzewa

Często słyszymy o polskich akademiach, które wzorują się na portugalskim podejściu do szkolenia. Nie ma się co dziwić, bo szkółki Benfiki czy Porto, to żywe przykłady tego, jak powinno pracować się z młodzieżą. W Łodzi też chcą brać przykład z Portugalii, ale oni poszli krok dalej – koordynatorem metodologii w Akademii Widzewa został właśnie Tomas Pereira. 

32-latek w przeszłości był związany z Portugalską Federacją Piłkarską, w której pełnił funkcję asystenta trenera reprezentacji do lat 16. Pracował także w norweskiej Eliteserien i jest autorem kilku książek o tematyce szkoleniowej.

W Widzewie, oprócz koordynowania metodologii, Pereira będzie również odpowiedzialny za rozwój działu analiz oraz wsparcie działu skautingu beniaminka I ligi.

– Dążymy do tego, aby Akademia Widzewa stawała się coraz lepsza i dołączyła do wiodących akademii piłkarskich w kraju. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie Tomasa do współpracy z klubem, ponieważ wierzymy, że wniesie on istotną wartość dla rozwoju jego struktur oraz konkretną wiedzę. Przed przyjściem do Widzewa odbyliśmy wiele wideokonferencji, które miały na celu pokazać obecny stan funkcjonowania Akademii Widzewa oraz poznać spojrzenie Tomasa na cały proces szkoleniowy – wyjaśnia klubowej stronie Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

Fot. widzew.com