Magazyn Skrótów CLJ: strzał w okienko Łukasiaka ozdobą 11. kolejki

Głównymi wydarzeniami 11. kolejki były starcia Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk i Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Pierwsze z nich można określić mianem szalonego meczu pełnego zwrotów akcji, gdzie wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Gdańszczanie wygrali 5:4! Lider tabeli, Śląsk, na swoim boisku przegrał za to z Pogonią aż… 0:5. Warto włączyć najnowszy Magazyn Skrótów, chociażby dla samego gola Kacpra Łukasiaka (Pogoń Szczecin), który w tym spotkaniu zdjął pajęczynę z okienka bramki.

Co się stało, że lider nagle doznał tak dotkliwej porażki? – Co się wydarzyło? Przede wszystkim czerwona kartka trochę ustawiła ten mecz. Do tego momentu, kiedy graliśmy 11 na 11, było to wyrównane starcie, ale przegrywaliśmy do przerwy 0:1. Chcieliśmy odrobić stratę, ale za mocno po przerwie ruszyliśmy do przodu i okazało się, że przeciwnicy są na tyle mocni, że to wykorzystali. Popełnialiśmy też proste błędy – mówił nam w ostatnim „Centralnym Raporcie” Krzysztof Wołczek, szkoleniowiec WKS-u.