Weszło Junior

UEFA odwołała Mistrzostwa Europy do lat 19. Bez wielkiej imprezy w 2021 roku?

Z powodu sytuacji pandemicznej na świecie UEFA zdecydowała odwołać Mistrzostwa Europy do lat 19 , zarówno mężczyzn, jak i kobiet. To kolejne edycje juniorskich rozgrywek, które nie zostaną rozegrane lub dokończone w tym roku. Jedyną młodzieżową imprezą rangi międzynarodowej, która ma się odbyć w 2021 roku pozostają Mistrzostwa Europy do lat 21 na Węgrzech i Słowenii.

Podejmując tę decyzje, Komitet Wykonawczy UEFA zwrócił uwagę, że przy obecnych ograniczeniach rządowych podróżowanie drużyn i organizowanie miniturniejów byłoby bardzo trudne. Chociaż to przykre, że w bieżącym sezonie nie mogą się odbyć żadne zawody młodzieżowe, w obecnych okolicznościach należy nadać priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu młodych sportowców – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Raczej można było się spodziewać takiej decyzji. Mogliśmy żyć tylko złudnymi nadziejami, że eliminacje, jak i sam turniej finałowy Mistrzostw Europy do lat 19 zostanie rozegrany w tym roku. Tym bardziej, że UEFA w ubiegłym tygodniu zdecydowała się na odwołanie rozgrywek Młodzieżowej Ligi Mistrzów 2020/21. Zatem czeka nas rok posuchy, jeżeli chodzi o piłkę młodzieżową w wydaniu międzynarodowym.

Jeszcze w styczniu Nina Patalon mówiła na łamach naszego portalu: – Mecze eliminacyjne mają odbyć się w kwietniu. Głęboko w to wierzę, że będzie to już taki czas, gdzie sezon grypowy minie. I wtedy będziemy mieć trochę więcej spokoju i może mniej obaw. Uważam, że kwiecień to jest optymalny termin na rozegranie tego turnieju. I mam ogromną nadzieję, że dojdzie o do skutku.

Nadzieja umarła ostatnia…

Fot. Newspix