Weszło Junior

Wspomnień czar, ogrom anegdot i pozytywna energia. “Z Podwórka na Stadion” już do odsłuchu!

W środowe popołudnie zawitała do studia Weszło FM dwuosobowa ekipa z kilkutysięcznego miasteczka o dźwięcznej nazwie Krobia. Efektem był ogrom pozytywnej energii oraz mnóstwo anegdot i ciekawostek opowiedzianych przez Łukasza Walczaka i Patrycji Kapały o drużynie KA4 Respect Krobia, która w 2017 roku zagrała na Stadionie Narodowym i została wicemistrzem Polski U-12 dziewcząt. Dlaczego zawodniczki KA4 Respect grały w przepoconych strojach? Jak to się stało, że nikt na początku nie zauważył, że jedna z zawodniczek mocno krwawi? Dlaczego podczas turnieju telefony oddawać trzeba było po 20? 

Za nami piąta odsłona audycji “Z Podwórka na Stadion”, gdzie przybliżamy wam ciekawe historie związane z Turniejem “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To nie tylko jeden z największych turniejów dziecięcych rozgrywanych w Europie, a przede wszystkim wielka przygoda dla małych ośrodków. Takich, jak chociażby Krobia. 2 maja 2017 roku całe miasteczko żyło meczem 11-letnich dziewczynek. Ludzie zwalniali się z pracy, żeby obejrzeć w telewizji spotkanie między KA4 Respect Krobia a Ząbkovią Ząbki. Co więcej, każdy mieszkaniec gminy otrzymał SMS-a z informacją, że zawodniczki z Krobi o mistrzostwo Polski powalczą na Stadionie Narodowym, co transmitować będzie otwarta telewizja.

Patrycja Kapała i Łukasz Walczak poprowadzili drużynę do wielkiego finału Turnieju, który wiążę się z wieloma ciekawymi historiami. Jakim są duetem trenerskim? Kto wcielał się w rolę złego policjanta, a kto w dobrego? Jakie mają podejście do wychowywania poprzez sport? Jakie stosowali metody, żeby uspokoić lub zmotywować dziewczyny? Zapraszamy do odsłuchu!