Weszło Junior

Kto najlepiej żongluje? Poznaliśmy zwycięzców “Zielonych Wyzwań”

Przy okazji rozgrywanego w pierwszy majowy weekend finału Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Arką Gdynia, kilka godzin wcześniej oglądalibyśmy pewnie finały XXI edycji Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na Stadionie Narodowym. Turnieju jednak nie ma, ale w zastępstwie pojawiły się “Zielone Wyzwania” i kolejne grono laureatów za majowe zadanie! 

Organizatorzy w poprzednich dwóch miesiącach przygotowywali wyzwania drużynowe oraz indywidualne, ale ze względu na zamknięte boiska w momencie ogłaszania zadań, w maju do wykonania było tylko wyzwanie indywidualne, co nie oznacza jednak, że w jego realizację… nie można było włączyć całego zespołu.

Co trzeba było zrobić, żeby powalczyć o nagrody? Do realizacji zadania potrzebne były jedynie piłeczka tenisowa oraz odrobina kreatywności i fantazji, żeby zrobić ze zwykłej żonglerki coś ciekawego do oglądania.

Wśród dziewczynek sprzęt sportowy o wartości 2000 złotych powędrował do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku (U-8), Ząbkovii Ząbki (U-10) oraz FUKS-u Pułtusk (U-12). Warto podkreślić, że Ząbkovia zajęła również trzecie miejsce w kategorii U-12, za co otrzymają dodatkowo komplet dziesięciu piłek.

Jeżeli chodzi o chłopców, to tutaj główne nagrody trafiły do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu (U-8), UKS-u Orzeł Zbylitowska Góra (U-10) i Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie (U-12). Tutaj także wzorem szkółki z Ząbek, Szkoła Podstawowa ze Świnoujścia sięgnęła po dwie nagrody. 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Najlepsze nagrania możecie zobaczyć tutaj (LINK).

Fot. Łączy Nas Piłka, Piłka dla Wszystkich/Facebook