Znamy wszystkich beniaminków CLJ U-18 na sezon 2021/22

W miniony weekend zakończył się długi i wyczerpujący sezon Centralnej Ligi Juniorów U-18. Po emocjonującej ostatniej kolejce w nieprawdopodobnych okolicznościach z ligi spadła Escola Varsovia. Z kolei wczoraj, w niemniej interesującej scenerii, poznaliśmy ostatniego beniaminka CLJ U-18, którym okazała się Stal Rzeszów.

MKS Polonia Warszawa, Warta Poznań, Raków Częstochowa i Stal Rzeszów – tak prezentuje się komplet beniaminków na sezon 2021/22. Pierwsze trzy z wymienionych drużyn zapewniły sobie awans do CLJ-ki już wcześniej. Nie mieli sobie równych w swoich Ligach Makroregionalnych i z dużym spokojem oraz przewagą punktową nad rywalami zakończyli sezon na pierwszym miejscu w tabeli.

Walka do ostatniej kolejki o awans toczyła się natomiast w grupie D. Przed ostatnią serią gier było wszystko jasne: jeśli Stal Rzeszów pokona na wyjeździe przedostatnią w tabeli Koronę II Kielce, to niezależnie od wyniku SMS-u Resovii z Motorem Lublin, i tak zagra w przyszłym sezonie w CLJ.

Czy rezerwy Korony Kielce położyły się i oddały mecz bez walki? Nic bardziej mylnego. Można wręcz zabawić się słowem i użyć sformułowania, że chcieli nauczyć Stal Rzeszów pokory – pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył… Michał Pokora. I do przerwy utrzymywał się wynik 1:0 dla „Scyzoryków”. Taki rezultat nie dawał ekipie z Podkarpacia promocji do wyższej ligi, gdyż Resovia chwilę wcześniej pokonała Motor Lublin (4:0).

Rzeszowianie wszystko mieli jednak w swoich rękach. Po przerwie odpowiednio zareagowali na boisku, czego efektem był gol Aleksandra Okonia w 56. minucie, który doprowadził do stanu 1:1. Bramka, która dała trzy punkty Stali i awans do CLJ U-18 padła w… doliczonym czasie gry. Autorem tego trafienia był Dominik Kędzior.

Tym samym Stal Rzeszów ma już dwóch przedstawicieli w CLJ-kach (U-18 i U-17) i ciągle jest w grze o awans do CLJ U-15, (trwają baraże).