Weszło Junior

Droga Pogoni po mistrzostwo juniorów. Jak wyglądała?

Pogoń Szczecin w sezonie 2020/21 wygrała Centralną Ligę Juniorów U-18. Co trener Piotr Łęczyński powiedział swoim zawodnikom przed decydującym starciem z Zagłębiem Lubin? Jak wyglądały ich ostatnie treningi? 

“Portowcy” wzorem Stali Rzeszów i Jagiellonii Białystok stworzyli ponad 40-minutowy materiał o losach swojego najstarszego rocznika. W krótkometrażowej produkcji nie zabrakło wypowiedzi zawodników oraz samego szkoleniowca, analiz przeciwnika, fragmentów z treningów czy późniejszego hucznego świętowania mistrzostwa.

– Mówiąc delikatnie, nie wróżyłem nam mistrzostwa Polski. Pamiętamy te słowa, że z Ligą Mistrzów możemy mieć do czynienia tylko przy wykupieniu pakietu. Hymn Ligi Mistrzów nam nie groził w Szczecinie po tym, co się działo w pierwszych tygodniach – wspomina Łęczyński.

– Jestem w akademii od 12 lat i wydaje mi się, że pod względem atmosfery ten zespół był najlepszy. Nawet, jak przegrywaliśmy, nikt nie miał do siebie pretensji. Byliśmy jak drużyna i zawsze mówiliśmy sobie przed meczem w kółko, że nie ważne, czy ktoś straci piłkę, czy coś się stanie, to jeden za drugiego musi iść w ogień, bo inaczej nic nie zdobędziemy – dodaje Olaf Korczakowski.

Fot. Newspix