Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #5

Kolejny tydzień, kolejne podsumowanie najważniejszych wydarzeń z topowych polskich akademii. Kto trafił do Śląska Wrocław? Które szkółki dołączyły do Programu Klubów Filialnych Rakowa Częstochowa? Jakie warsztaty odbyli młodzi zawodnicy Legii Warszawa?

Lech Poznań:

Trampkarze starsi, juniorzy młodsi oraz starsi rywalizowali w tym tygodniu w Centralnych Ligach Juniorów, zaś najmłodsze ekipy “Kolejorza” brały udział w turniejach. Drużyna rocznika 2011 wystartowała w Starogardzie Gdańskim w “Deyna Cup” i zajęła drugą lokatę, przegrywając tylko z Borussią Mönchengladbach. Rocznik 2012 również brał udział w tym turnieju oraz… także zajął drugie miejsce, natomiast oni okazali się się słabsi od rówieśników ze Śląska Wrocław.

Komplet meczów niewymienionych młodzieżowych zespołów Lecha Poznań:

Rocznik 2008: Lech Poznań 0:4 Warta Poznań
Rocznik 2009: Lech Poznań 7:1 Suchary Suchy Las
Rocznik 2010: Lech Poznań 3:1 AP Reissa

Jagiellonia Białystok:

Projekt “Ekstra Talent” zawitał w tym tygodniu m.in. do Białegostoku. W turnieju wystartowało wiele drużyn z okolicy oraz samego miasta, a jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądała cała inicjatywa z bliska, polecamy zajrzeć na YouTube Jagiellonii.

Wisła Kraków:

Król strzelców Centralnej Ligi Juniorów U-18 przedłużył swoją umowę z klubem. Kacper Chełmecki na razie nigdzie się nie wybiera, i jeżeli dalej będzie prezentował wysoką formę w rozgrywkach młodzieżowych, może zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Co jeszcze słychać przy Reymonta? Garbarnia zorganizowała w tym tygodniu turniej z okazji 100-lecia istnienia klubu, w którym najlepsza okazała się właśnie Wisła.

Legia Warszawa:

“Legioniści” zakończyli cykl dni otwartych dla rodziców piłkarzy z akademii. Opiekunowie mogli nie tylko obejrzeć swoje pociechy w akcji, ale także zobaczyć obiekt w Książenicach, porozmawiać z trenerami oraz wysłuchać konferencji na temat prawidłowego budowania kariery czy agentów piłkarskich. Legia postanowiła też wykorzystać ostatnie ciepłe dni, żeby potrenować na… piasku. Koniec sierpnia w LTC to czas, w którym zawodnicy uczestniczą w specjalnych warsztatach, na których mogli zgłębić zagadnienia z zakresu dietetyki, suplementacji, regeneracji czy prawidłowej rozgrzewki.

Zagłębie Lubin:

“Miedziowi” również brali udział w “Deyna Cup” i w kategorii U-11 uplasowali się na trzecim miejscu. – Chłopcy rozegrali 9 meczów po 30 minut każdy, w których stanęli naprzeciw takich zespołów jak choćby niemiecka Borussia Mönchengladbach, Lech Poznań czy Śląsk Wrocław. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków oraz zaangażowania, które pokazali podczas turnieju – podsumował w rozmowie z klubową stroną trener Łukasz Citków.

Śląsk Wrocław:

Śląsk wzmacnia się w walce o Centralną Ligę Juniorów U-18. Do zespołu Bartosza Siemińskiego dołączył Stanisław Szczyrek, który do Wrocławia trafił z UKS-u Varsovia. Kontraktem z wrocławskim klubem związał się także Alan Andrzejewski. Młody bramkarz złożył w tym tygodniu podpis pod swoją pierwszą profesjonalną umową.

Raków Częstochowa:

“Medaliki” mają aż dziesięć nowych klubów filialnych. Mowa o: AS Wesoła, KS 94 Rachowice, Stal Gorzyce, GUKS Gorzkowice, FCB Bobrowiec, Neptun Końskie, ZAP Zbąszynek, Gryf Gmina Zamość, Unia Kosztowy oraz UKS AP Champions Końskie. Jeżeli chodzi o spotkania grup młodzieżowych, to swój pierwszy ligowy mecz… rozegrały dziewczynki, natomiast chłopcy rywalizowali w “Tadex Cup” wraz z Lechem Poznań, Pogonią Szczecin, Śląskiem Wrocław czy Jagiellonią Białystok. Koniec końców uplasowali się na drugim miejscu, natomiast puchar powędrował do stolicy Wielkopolski.

Komplet meczów niewymienionych młodzieżowych zespołów Rakowa Częstochowa:

U-13: Raków Częstochowa 4:1 Stadion Śląski Chorzów
U-14: Raków Częstochowa 2:2 GKS Tychy
U-16: Raków Częstochowa 8:1 Józefka Chorzów

Fot. Newspix