U-17: Polacy wysoko pokonali Mołdawię w Pucharze Syrenki

1:10 z Niemcami? Nadal boli, ale życie trwa dalej. Podopieczni Dariusza Gęsiora na inaugurację Pucharu Syrenki pokonali aż 6:0 rówieśników z Mołdawii. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Dawid Gruszecki.

„Biało-czerwoni” pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie w 10. minucie. Bardzo źle przy dośrodkowaniu zachował się mołdawski bramkarz, który „wypluł” piłkę przed siebie, ale ostatecznie udało mu się naprawić swój błąd. Socolov nie był najmocniejszym (i najpewniejszym) punktem swojego zespołu, natomiast pierwszy raz skapitulował dopiero pod koniec pierwszej części spotkania. Oliwier Sławiński został wycięty w polu karnym, a chwilę później skutecznie egzekwował jedenastkę.

Do przerwy było tylko 1:0 dla miejscowych, ale Polacy po zmianie stron byli zdecydowanie bardziej skuteczni. Dużo dała zmiana Dawida Gruszeckiego, który na placu gry zastąpił Krystiana Okoniewskiego. Zawodnik Śląska Wrocław mógł się wpisać na listę strzelców już kilkadziesiąt sekund po swoim wejściu na murawę, jednakże uderzył z bliskiej odległości wprost w golkipera.

Nie udało się za pierwszym i drugim razem, to udało się za trzecim. Gruszecki otrzymał świetną piłkę z narożnika boiska i umieścił ją głową w bramce. W 62. minucie goście kolejny raz zachowali się fatalnie w defensywie. Kacper Terlecki odebrał piłkę obrońcy i wyszedł 1v1 z bramkarzem, temu udało się odbić strzał, do którego dobiegł Oliwier Sławiński, oddał piłkę Terleckiemu, ten wystawił ją Gruszeckiemu, natomiast strzelec drugiego gola w tym meczu tym razem huknął z całej siły w poprzeczkę.

15-latek nie wykorzystał poprzedniej sytuacji, bo musiał strzelać nogą, a on widocznie lepiej czuje się przy uderzeniach głową, bo… właśnie w ten sposób ponownie wpisał się na listę strzelców. Na niecały kwadrans przed końcem spotkania mołdawskiego golkipera pokonał także Patryk Rychlik, który dobrze odnalazł się w polu karnym, a potem znów strzelał już tylko Gruszecki. W 86. minucie skompletował hat-tricka, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry popisał się celnym uderzeniem z dystansu. Chłopak, którego możemy oglądać również na boiskach Centralnej Ligi Juniorów U-18, ewidentnie miał swój dzień.

Podopiecznych Dariusza Gęsiora już w tę niedzielę czeka dużo poważniejsze i trudniejsze wyzwanie, bo przyjdzie im się zmierzyć z Holendrami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00, a transmisję z niego przeprowadzi na YouTube Łączy Nas Piłka.

Polska 6:0 Mołdawia
Oliwier Sławiński, Dawid Gruszecki (x4), Patryk Rychlik

Skład Polaków: Marcel Mendes-Dudziński (Michał Matys), Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Tomaszewski, Mikołaj Tudruj (Krystian Derkacz), Mateusz Dobosz (Patryk Rychlik), Kacper Terlecki (Jakub Jędrasik), Marcel Kalemba (Dawid Zięba), Oliwier Wojciechowski (Kacper Masiak), Maciej Bochniak (Bartosz Bernatowicz), Oliwier Sławiński (Jakub Staniszewski), Krystian Okoniewski (Dawid Gruszecki).