Weszło Junior

Co tam słychać w… największych polskich akademiach? #11

Skończony kurs UEFA Elite Youth, udział w turniejach Wisły Kraków i Pogoni Szczecin, ale zdecydowanie najważniejszą informacją z tego tygodnia z największych polskich akademii jest ogłoszenie budowy… Wrocławskiego Centrum Sportu. 

Lech Poznań:

Wraz z początkiem października wroniecką akademię opuścił Jakub Grzęda, trener od przygotowania fizycznego. Klub poinformował również, że trenerzy Michał Dolata i Jakub Kopania uzyskali licencję UEFA Elite Youth.

Komplet meczów młodzieżowych zespołów Lecha Poznań:

Rocznik 2008: Lech Poznań 5:0 Calcio Węgrowiec
Rocznik 2009: Polonia Środa Wielkopolskiego 1:3 Lech Poznań
Rocznik 2010: AP Reissa II – Lech Poznań
Rocznik 2011: Nielba Wągrowiec – Lech Poznań

Legia Warszawa:

– Podnoszenie swoich kwalifikacji jest bardzo istotnym elementem pracy trenera. Uważam, ze trener, który dba o poszerzanie swojej wiedzy, może mieć znacznie większy wpływ na rozwój zawodników – powiedział Dariusz Rolak, szkoleniowiec trampkarzy starszych, który także ukończył kurs UEFA Elite Youth.

Wisła Kraków:

Drużyna do lat 8 “Białej Gwiazdy” brała udział w V edycji Ekstraligi Talentów (rywalizowali m.in. z Górnikiem Zabrze i Escolą Varsovia), natomiast zespoły U-9 oraz U-10 zmierzyły się towarzysko z Koroną Kielce i Rakowem Częstochowa. Starsi chłopcy rozegrali kolejne spotkania ligowe: ekipa U-11 zagrała z UKS-em Champions Brzesko, U-12 z Hutnikiem, U-13 ograła 8:1 Unię Oświęcim, a U-14 przegrała aż 2:8 z Hutnikiem i wygrała 6:1 z Sandecją Nowy Sącz.

Jagiellonia Białystok:

Na Podlasiu działo się w tym tygodniu niewiele, więc tylko przedstawimy wyniki:

Rocznik 2010: MOSP Białystok 3:2 Jagiellonia Białystok
Rocznik 2009: AP Talent Białystok 2:1 AP Jagiellonia Białystok
Rocznik 2004: Jagiellonia Białystok 4:0 Hetman Białystok

Pogoń Szczecin:

Przy Twardowskiego rozegrano kolejny turniej bez wyników i tabel. Dla młodych “Portowców” ta sytuacja nie jest niczym nowym, ponieważ projekt “Pierwsza piłka” funkcjonuje w województwie zachodniopomorskim już od dłuższego czasu. Drużyna U-11 miała za to okazję zagrać w Estima Cup, gdzie zmierzyli się z Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław czy Zagłębiem Lubin. – Pierwszego dnia nasza gra nie wyglądała idealnie. Daleka podróż i nowe warunki sprawiły, że chłopacy byli odrobinę nieswoi. Jesteśmy świadomi, że mogliśmy pokazać więcej. Drugiego dnia zagraliśmy już tak, jak na co dzień trenujemy – ofensywnie, odważnie, agresywnie. Doskakiwaliśmy do rywali, wygrywaliśmy dużo pojedynków – zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Zaangażowanie również było na najwyższym poziomie – mówił klubowej stronie trener Florczak.

Śląsk Wrocław:

Kolejnych szkoleniowców z licencjami UEFA Elite Youth mają Legia z Lechem, ale też Śląsk. Kurs ten udało się ukończyć Pawłowi Dziakaczowi oraz Markowi Borgmanowi. Najważniejsza wiadomość z Dolnego Śląska jest taka, że na Nowych Żernikach powstanie Wrocławskie Centrum Sportu, w skład którego będzie wchodziło 11 boisk piłkarskich czy Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem.

Fot. Newspix