Młodzieżowa LM nie dla nas. Pogoń trwoni trzybramkową zaliczkę!

Szkoda, wielka szkoda. Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe 0:4 z Deportivo La Coruña (3:0 w pierwszym meczu) i odpadła z rozgrywek Młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Podopieczni Piotra Łęczyńskiego podchodzili do środowego spotkania w całkiem dobrych nastrojach, ponieważ w Szczecinie zapewnili sobie, jak się wydawało przed meczem, bezpieczną zaliczkę. Wiadomym było, że piłkarze Deportivo La Coruña od początku ruszą do ataku, żeby odrobić trzybramkową stratę, co też… bardzo szybko im się udało.

Miejscowi już w pierwszych minutach stworzyli sobie groźną sytuację, natomiast strzał jednego z hiszpańskich zawodników zatrzymał się na poprzeczce. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego objęła prowadzenie w 11. minucie. Pomógł im w tym Maciej Białczyk, który umieścił futbolówkę we własnej bramce. To trafienie oznaczało spore kłopoty dla zwycięzców Centralnej Ligi Juniorów U-18. Nie trzeba było długo czekać, żeby rezultat na tablicy wyników zmienił się na 2:0. Tym razem do siatki trafił Victor Guerra, a na nieszczęście „Portowców” – to samo kilka minut później uczynił Mario Najera. Co na to Pogoń? Nic, w pierwszej połowie nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej okazji, chociaż aktywny z przodu był Mariusz Fornalczyk.

Goście przejęli inicjatywę po zmianie stron. Swoich sił z rzutu wolnego próbował Mateusz Łęgowski, szczecinianie stworzyli sobie niebezpieczną sytuację po rzucie rożnym, później Fabian Grzelka mógł trafić na pustą bramkę, ale w ostatnim momencie obrońca wykopał piłkę na aut, a w jeszcze innej akcji Kacper Łukasiak uderzył minimalnie obok słupka. No cóż, futbolówka ewidentnie nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Braisa Suareza, za to w doliczonym czasie gry po raz czwarty tego dnia wpadła do naszej.

Taki rezultat oznacza, że zaliczka z pierwszego spotkania okazała się niewystarczająca i „Portowcy” żegnają się z rozgrywkami UEFA Youth League. Deportivo La Coruña w następnej fazie zmierzy się z Maccabi Hajfa

Deportivo La Coruña 4:0 Pogoń Szczecin

(Białczyk (s) 11′, Guerra 28′, Najera 36′, Padin 90+’)

Skład Pogoni Szczecin: Ł. Łęgowski, Rezaeian, Magnuszewski, Białczyk, Freilich, Lis (Bąk), Kort, M. Łęgowski, Łukasiak, Fornalczyk, Grzelka (Korczakowski).