U-15: Wreszcie! Gromimy Irlandię na koniec zgrupowania

Po porażkach z Hiszpanią oraz Meksykiem, podopieczni Rafała Lasockiego wreszcie mają okazję do świętowania. „Biało-czerwoni” we wtorek ograli 5:1 Irlandię.

Z Hiszpanią było jeszcze nienajgorzej, ponieważ Polacy przegrali zaledwie 0:1, natomiast starcie z Meksykiem potoczyło się dla nich wręcz fatalnie. Nie minął pierwszy kwadrans gdy, a piłkarze znad Wisły musieli odrabiać… trzybramkową stratę. We wtorek także gonili wynik, ponieważ w 16. minucie rzut karny wykorzystał Donnacha Sammon. Drużyna prowadzona przez trenera Lasockiego na przerwę schodziła jednak z drobną zaliczką, bo straty odrobili Damian Sokołowski i Igor Stankiewicz.

„Biało-czerwoni” byli skuteczniejsi po zmianie stron, gdy na listę strzelców wpisali się: Igor Brzyski, Igor Busz oraz ponownie Sokołowski. Polacy wracają ze zgrupowania na Półwyspie Iberyjskim z bilansem dwóch porażek i wygranej.

Polska 5:1 Irlandia
(Sokołowski x2, Stankiewicz, Brzyski, Busz – Sammon)

Skład Polski: Pruchniewiski, Jaroszuk, Sokołowski, Dziewiatkowski (Skiba), Mońka, Popielec (Czułowski), Brzyski, Przyborek (Busz), Stankiewicz, Szulc (Ławrynowicz), Mazurek (Baniowski).