U-17 kobiet: Świetny mecz Polek! Chorwatki bez żadnych szans

Podopieczne Marcina Kasprowicza w świetnym stylu rozpoczęły drugą fazę eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” pokonały rówieśniczki z Chorwacji aż 5:0.

Co prawda, Polki były faworytkami czwartkowego starcia, jednakże sztab szkoleniowy oraz same zawodniczki mogły oczekiwać trochę bardziej wyrównanego meczu. Piłkarki znad Wisły objęły prowadzenie chwilę po upływie pierwszego kwadransa. Na listę strzelców wpisała się Emilia Szymczak z Górnika Łęczna, która kilkadziesiąt sekund później… strzeliła drugiego gola. Do przerwy przyjezdne przegrywały trzema bramkami, gdyż w 30. minucie Sarę Corić pokonała Joanna Grzywińska.

Kolejnych trafień doczekaliśmy się dopiero w doliczonym czasie gry. Wynik na 4:0 podwyższyła Oliwia Bałdyga, a ostatnie słowo należało do Julii Piętakiewicz. Reprezentantki Polski kolejny raz na murawę wybiegną w niedzielę. Ich rywalkami będą Angielki, które w pierwszym spotkaniu przegrały 1:2 z Francuzkami.

Polska 5:0 Chorwacja
(Szymczak x2, Grzywińska, Bałdyga, Piętakiewicz)

Skład Polek: Patrycja Banach, Oliwia Bałdyga, Jagoda Cyraniak, Laura Kłębek, Maja Kuleczka, Martyna Gąsiorek (Paulina Guzik), Gabriela Lewicka (Julia Jędrzejewska), Emilia Szymczak, Zuzanna Witek (Paulina Piksa), Patrycja Kozarzewska (Julia Piętakiewicz), Joanna Grzywińska (Natalia Rohn)