U-19 kobiet: Koniec marzeń o awansie. Polki przegrały z Dunkami

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 przegrała 1:5 z rówieśniczkami z Danii. Oznacza to, że “biało-czerwone” straciły szansę na awans na tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu.

Podopieczne Katarzyny Barlewicz drugą fazę eliminacji do Mistrzostw Europy rozpoczęły od porażki 2:4 ze Szwedkami. Jeżeli Polki chciały powalczyć o wyjazd na turniej, musiały dzisiaj wygrać z drugą reprezentacją ze Skandynawii. Zawodniczki znad Wisły dobrze weszły w sobotni mecz, bo już w 8. minucie Natalia Wróbel wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. Dunki odpowiedziały tuż przed przerwą – w doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierowała Malou Rylov.

W drugiej połowie nie było już żadnych wątpliwości, który zespół zasłużył tego dnia na wygraną. Po zmianie stron na listę strzelców wpisały się: Karen Linnebjerg Knudsen, Nikoline Hougaard Dudek oraz dwukrotnie Karoline Olesen. Reprezentantki Polki swoje ostatnie spotkanie rozegrają we wtorek. Ich rywalkami będą Chorwatki.

Polska 1:5 Dania
(Wróbel – Rylov, Linnebjerg Knudsen, Dudek, Olesen x2)

Skład Polek: Oliwia Szymczak, Daria Sokołowska (Nadia Krezyman), Aleksandra Dudziak, Kinga Bieszczad (Martyna Cygan), Natalia Wróbel, Martyna Buś (Nikola Dębińska), Oliwia Ogierman, Klaudia Tobiczyk, Marcelina Buś, Magdalena Sobal, Martyna Duchnowska (Daria Długokęcka)