U-19 kobiet: Pogrom na koniec eliminacji do Mistrzostw Europy

Podopieczne Katarzyny Barlewicz w ostatnim meczu drugiej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy wygrały aż 6:0 z reprezentantkami Chorwacji. Polki nie wystąpią jednak w turnieju głównym, ponieważ przegrały dwa pierwsze spotkania.

„Biało-czerwone” były wyraźnymi faworytkami czwartkowego starcia, natomiast nie miało ono żadnego znaczenia w kontekście walki o wyjazd na mistrzostwa, ponieważ obie ekipy straciły na to szansę już wcześniej. Zawodniczki znad Wisły wyszły na prowadzenie w 18. minucie, za sprawą Martyny Duchnowskiej. Reprezentantki Polski na przerwę schodziły ze skromną zaliczką, ale niedługo po zmianie stron Natalia Wróbel podwyższyła wynik na 2:0. W 63. minucie czerwoną kartkę zobaczyła Nela Andrić, więc Polki miały dodatkową przewagę, co zwiększyło częstotliwość ich ataków. W końcówce spotkania do bramki trafiały jeszcze Marcelina Buś, dwukrotnie Magdalena Sobal oraz po raz drugi Natalia Wróbel.

Polska 6:0 Chorwacja
(Duchnowska, Sobal x2, Wróbel x2, Buś)

Skład Polek: Oliwia Szymczak, Oliwia Ogierman (Martyna Cygan), Aleksandra Dudziak, Daria Sokołowska (Wiktoria Malinowska), Klaudia Tobiczyk (Katja Skupień), Natalia Wróbel, Marcelina Buś (Julia Kolis), Martyna Buś, Nadia Krezyman, Magdalena Sobal, Martyna Duchnowska