UYL: Słaby start Zagłębia Lubin. Ruch Lwów wygrywa w osłabieniu

Nie tak miał wyglądać środowy wieczór dla piłkarzy z Lubina. Zagłębie uległo 0:1 Ruchowi Lwów w pierwszym spotkaniu 1. rundy eliminacji do UEFA Youth League. Goście przez niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu.

W Młodzieżowej Lidze Mistrzów rywalizują łącznie 64 zespoły – 32 drużyny z dorosłej Ligi Mistrzów oraz 32 mistrzów krajowych rozgrywek. Polska w tegorocznej edycji jest reprezentowana przez Zagłębie Lubin, ponieważ ci wygrali Centralną Ligę Juniorów U-18 w sezonie 2021/22. Drużyna z Dolnego Śląska w 1. rundzie trafiła na Ruch Lwów. Z racji trwającej wojny na Ukrainie, oba spotkania odbędą się na Stadionie Miejskim w Lubinie.

„Na pewno nie jest to żadna przygoda. Przygodę to możesz zorganizować swojej rodzinie, gdy zabierasz ją na wyprawę, nie mówiąc, gdzie jedziecie. Traktujemy te rozgrywki poważnie. To jest dla nas nowe doświadczenie. Jednak chcemy i będziemy dążyć do tego, żeby wyeliminować w dwumeczu Ruch Lwów i móc zagrać w kolejnej rundzie” – mówił nam przed środowym meczem Marcin Ciliński.

Szkoleniowiec Zagłębia Lubin desygnował do gry skład złożony z zawodników pierwszego zespołu, II-ligowych rezerw oraz CLJ-ki. „Miedziowi” pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 12. minucie spotkania. Z dystansu uderzył Kacper Masiak, jednakże jego strzał minął bramkę Ruchu. Goście z Ukrainy odpowiedzieli na tę sytuację dwanaście minut później i… od razu wyszli na prowadzenie – zamieszanie w polu karnym wykorzystał Novak Nepeipiev, który wpakował futbolówkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się dość szczęśliwie dla miejscowych. Niedługo po zmianie stron drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał 18-letni Bohdan Sliubyk, więc jego drużyna musiała sobie radzić przez ponad czterdzieści minut z grą w osłabieniu. Na początku czwartego kwadransa ponownie groźnie uderzył Masiak, lecz jego strzał wybił z linii bramkowej Vitalii Kholod. Jeżeli chodzi o najważniejsze wydarzenia z tej batalii, to byłoby w zasadzie na tyle.

Rewanż odbędzie się 5 października. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w 2. rundzie z wygranym pary FK Csikszereda – Galatasaray.

Zagłębie Lubin 0:1 Ruch Lwów
(Nepeipiev)

Skład Zagłębia Lubin: Szymon Weirauch, Jakub Kolan, Kamil Sochan, Szymon Panasiuk (Szymon Karasiński), Kamil Sobczak, Paweł Kruszelnicki, Filip Kocaba, Kacper Terlecki, Tomasz Pieńko (Oskar Kozdroń), Kacper Masiak (Wojciech Szafranek), Oliwier Sławiński