UYL: Koniec marzeń Zagłębia. „Miedziowi” odpadają z Młodzieżowej Ligi Mistrzów

Jeszcze żaden polski zespół nie awansował do fazy pucharowej UEFA Youth League ze ścieżki mistrzowskiej. I Zagłębie Lubin również tego nie zrobi, ponieważ zremisowało 0:0 z Ruchem Lwów w rewanżowym spotkaniu 1. rundy eliminacji. W pierwszym meczu górą byli piłkarze z Ukrainy.

„Myślę, że byliśmy przeważającą stroną. Uważam, że większość osób, które były wczoraj na stadionie i oglądały to spotkanie, odpowiedziałoby podobnie. Może trochę zabrakło nam skuteczności, jednakże jesteśmy optymistycznie nastawieni do rewanżu” – mówił nam po pierwszym pojedynku Marcin Ciliński, szkoleniowiec lubinian.

W rewanżu działo się z pewnością dużo więcej niż w premierowym starciu. Gospodarze musieli gonić wynik, a więc od początku ruszyli do przodu. W 8. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Masiak, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę Ruchu. Zawodnicy z Dolnego Śląska kolejną groźną akcję przeprowadzili w 22. minucie – w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Wojciech Szafranek, aczkolwiek bramkarz rywali wybronił jego uderzenie. Chwilę później swoich sił próbował z bliskiej odległości Paweł Kruszelnicki, lecz i tym razem rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie.

Na krótko przed końcem drugiego kwadransa gry rolę się odwróciły i to goście byli bliżsi objęcia prowadzenia w środowej batalii, natomiast dwukrotnie bardzo dobrze interweniował Szymon Weiurach, który później jeszcze nieraz ratował swoją drużynę z opresji. Reasumując, przed przerwą nie oglądaliśmy żadnych goli.

W drugiej połowie nic się w tej kwestii nie zmieniło, a jedyna różnica była taka, że coraz bardziej do głosu dochodzili przyjezdni, którzy chcieli uniknąć nerwowej końcówki. Jak się ostatecznie okazało, trafienie Novaka Nepeipieva z pierwszego spotkania było jedynym, jakie padło w tym dwumeczu. Odpadnięcie z Młodzieżowej Ligi Mistrzów boli tym bardziej że przeciwnik był jak najbardziej w zasięgu Zagłębia, które przez całą drugą połowę pierwszego starcia grało z przewagą jednego zawodnika, a dodatkowo – oba spotkania rozgrywało przed własną publicznością.

Ruch Lwów w 2. rundzie eliminacji do UEFA Youth League zmierzy się z tureckim Galatasaray SK, za to „Miedziowym” pozostała w tym sezonie już tylko próba obrony mistrzowskiego tytułu w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

Zagłębie 0:0 (0:1) Ruch Lwów

Skład Zagłębia Lubin: Szymon Weirauch, Jakub Kolan, Kamil Sochań (Cyprian Popielec), Szymon Panasiuk, Kamil Sobczak, Filip Kocaba, Kacper Terlecki, Tomasz Pieńko (Mateusz Chmarek), Paweł Kruszelnicki (Szymon Karasiński), Kacper Masiak (Mateusz Skoczylas), Wojciech Szafranek