Centralny Raport: Lech z Legią na remis, Paryzek z drugim hat-trickiem

Cztery trafienia w starciu z Wisłą, teraz hat-trick z Odrą. Patryk Paryzek z Pogoni Szczecin zdobył w weekend swoją dziewiątą, dziesiątą oraz jedenastą bramkę w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-19.

„Patryk był typowym napastnikiem, a więc zupełnie innym typem zawodnika niż Filip. Był bardzo pazerny pod bramką, wyróżnia się lewą nogą. Miał też inne cechy charakteru, to indywidualista po całości. Jeżeli chodzi o dalsze porównania go do Filipa (Tondra – dop. red.), to ten drugi wygrywa szybkością, chociaż Patryk zrobił postęp w tym aspekcie, a w Pogoni miał ostatnio okazję grywać też na skrzydle”mówił nam Thomas Rozworski, który pracował z Patrykiem Paryzkiem oraz Filipem Tondrem w AP Reissa.

Lech Poznań w środę mierzył się w UEFA Youth League z FC Nantes (1:1), za to w sobotę podopiecznych Bartosza Bochińskiego czekało starcie z Legią Warszawa. Gospodarze dominowali przed zmianą stron, ale na przerwę schodzili tylko z jedną bramką przewagi. Mistrzowie Polski – tuż przed 60. minutą – podwyższyli prowadzenie, natomiast goście w niecały kwadrans zdołali odpowiedzieć na oba trafienia, więc mecz we Wronkach ostatecznie zakończył się remisem.

Kluby z Krakowa w słabym stylu rozpoczęły tegoroczną kampanię, aczkolwiek w weekend oba zanotowały zwycięstwa – Cracovia ograła Jagiellonię, a Wisła Kraków okazała się lepsza od Widzewa Łódź. „Świetnie rozpoczęliśmy mecz, bo już w drugiej minucie otworzyliśmy wynik po pięknej akcji. Niestety, zaraz potem straciliśmy wyrównującą bramkę, a łącznie w całym meczu było ich cztery. Mimo że byliśmy stroną dominującą, to po raz kolejny słabo radzimy sobie z zespołami grającymi z kontry” – tłumaczy w rozmowie z klubową stroną Marek Wasiluk, szkoleniowiec białostockiego zespołu.

Warta Poznań ograła Sandecję i przed 10. kolejką ma dwa razy więcej punktów niż Odra Opole oraz Widzew Łódź, a także ponad trzy razy więcej niż drużyna z Nowego Sącza. „Zieloni” tracą obecnie dwa „oczka” do podium, natomiast pozostali beniaminkowie okupują strefę spadkową.

Raków Częstochowa wygrał z Górnikiem. Zespół z Zabrza próbował odrobić trzybramkową stratę z pierwszej połowy spotkania, ale trafienia Huberta Jasiaka i Kacpra Buchalika nie wystarczyły gościom nawet na wywalczenie punktu.

1:0 – takim rezultatem zakończyły się potyczki Zagłębia Lubin z Arką oraz Polonii Warszawa z Koroną. Zwycięstwo „Miedziowym” zapewnił Marcel Reguła, natomiast „Czarnym Koszulom” – Raymond Ntiege.

Komplet wyników 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Arka Gdynia 0:1 Zagłębie Lubin (Reguła)
Odra Opole 0:3 Pogoń Szczecin (Paryzek x3)
Polonia Warszawa 1:0 Korona Kielce (Ntiege)
Wisła Kraków 2:1 Widzew Łódź (Nowiński, Benedyktowicz – Zając)
Lech Poznań 2:2 Legia Warszawa (Nadolski, Jakóbczyk – Skrobała, Mizera)
Cracovia 4:2 Jagiellonia Białystok (Doba x2, Wierzbicki, Bzdyl – Mazurek, Lipiński)
Sandecja Nowy Sącz 2:4 Warta Poznań (Maślanka, Orzeł – Juszczak x2, Stańczak x2)
Raków Częstochowa 3:2 Górnik Zabrze (Nowakowski x2, Szczepaniak – Jasiak, Buchalik)

Tabela:

Pełen terminarz 10. kolejki CLJ U-19:

Warta Poznań – Zagłębie Lubin (15 października, godz. 12:00)
Korona Kielce – Arka Gdynia (15 października, godz. 12:00)
Legia Warszawa – Cracovia (15 października, godz. 12:00)
Pogoń Szczecin – Lech Poznań (15 października, godz. 12:00)
Widzew Łódź – Raków Częstochowa (15 października, godz. 12:00)
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków (15 października, godz. 12:00)
Górnik Zabrze – Odra Opole (15 października, godz. 13:45)
Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa (15 października, godz. 18:00)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

GRUPA WSCHODNIA:

Legia Warszawa lepsza od AKS-u. „Legioniści” po zwycięstwie w bezpośrednim meczu wypracowali sobie cztery „oczka” przewagi nad ekipą z Łodzi. Jak poradziły sobie pozostałe zespoły ze stolicy? Polonia Warszawa pokonała 2:0 Jagiellonię Białystok, a Escola Varsovia przegrała 0:1 z Wisłą Kraków.

Udany weekend dla klubów z woj. świętokrzyskiego – Korona Kielce wygrała 1:0 z Igloopolem Dębica, natomiast KKP Korona Kielce rozgromiła Motor Lublin.

Zazdrościmy wszystkim osobom, które mogły na żywo oglądać starcie Stali Rzeszów z Cracovią. Dlaczego? Goście w 12. minucie prowadzili 2:0, a gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. „Pasy” zdobyły trzecią bramkę, Stal znów odpowiedziała, więc… Cracovia strzeliła czwartego gola, na którego rzeszowianie odpowiedzieli trafieniem w ostatniej minucie regulaminowego czasu. Ten mecz nie zakończył się jednak remisem, bo doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Mateusz Tabisz, zapewniając tym samym komplet punktów drużynie z Krakowa.

Komplet wyników 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Korona Kielce 1:0 Igloopol Dębica (Wrona)
Escola Varsovia 0:1 Wisła Kraków (Wójcik)
Jagiellonia Białystok 0:2 Polonia Warszawa (Baranowski x2)
KKP Korona Kielce 4:1 Motor Lublin (Bryła x3, Mazurek – Łotysz)
Legia Warszawa 2:1 AKS SMS Łódź (Nos, Miksa <s> – Kuśmierczyk)
Wisła Płock 3:1 GKS Bełchatów (Sowa, Krynicki, Sieklicki – Bajurski)
Sandecja Nowy Sącz 2:2 Hutnik Kraków (Rembiasz, Szeptak – Gałek, Łapczyński)
Stal Rzeszów 4:5 Cracovia (Leniart x2, Polak, Koczera – Mamroł x2, Tabisz x2, Dej)

Tabela:

Pełen terminarz 10. kolejki CLJ U-17:

Wisła Kraków – Legia Warszawa (14 października, godz. 11:00)
Hutnik Kraków – Escola Varsovia (14 października, godz. 12:00)
Cracovia – Sandecja Nowy Sącz (14 października, godz. 12:00)
GKS Bełchatów – Stal Rzeszów (14 października, godz. 12:00)
Motor Lublin – AKS SMS Łódź (14 października, godz. 13:30)
Polonia Warszawa – Wisła Płock (14 października, godz. 15:00)
Igloopol Dębica – Jagiellonia Białystok (15 października, godz. 12:00)
KKP Korona Kielce – Korona Kielce (17 października, godz. 13:30)

GRUPA ZACHODNIA:

„Czy ktoś będzie w stanie zatrzymać w tym sezonie Zagłębie? Nie życzymy oczywiście źle lubinianom, tylko zastanawiamy się, jak długo będzie trwała ich dobra passa” – napisaliśmy w „Centralnym Raporcie” przed tygodniem. Mamy odpowiedź: seria zwycięstw „Miedziowych” zakończyła się na ośmiu spotkaniach, ponieważ tym razem lepszy okazał się Śląsk Wrocław.

Co wydarzyło się w pozostałych spotkaniach grupy zachodniej? Wysokie zwycięstwa zanotowały: Arka Gdynia, FASE Szczecin, Zagłębie Sosnowiec oraz Lechia Gdańsk, Warta Poznań zremisowała z Lechią Zielona Góra, natomiast Odra Opole przegrała z Lechem Poznań.

Odra Opole 0:1 Lech Poznań (Falkiewicz)
Warta Poznań 2:2 Lechia Zielona Góra (Jóskowski x2 – Dębski, Górny)
Lechia Gdańsk 4:1 Pogoń Szczecin (Pieczka x3, Wiśniewski – Sobiech <s>)
Raków Częstochowa 2:2 Górnik Zabrze (Pietruszka, Bróg – Woźniak, Skiba)
Śląsk Wrocław 3:1 Zagłębie Lubin (Fałowski, Maliszewski x2 – Nowogoński)
Gryf Tczew 1:4 FASE Szczecin (Śledź – Kaźmierczak, Wiewióra, Szczepanowski, Kubećka)
GKS Tychy 1:5 Zagłębie Sosnowiec (Szydłowski – Gaszewski x2, Stencel, Blecharczyk, Mędrala)
GES Poznań 2:5 Arka Gdynia (Chałupniczak, Stranz – Freiberg, Czerowałów x2, Zakrzewski x2)