Ćwiczenie Tygodnia #268: Obrona jakością naszych zawodników

Trenerzy z treningu na trening powinni swoim zawodnikom nieustannie podnosić poprzeczkę. Świetnym pomysłem na osiągnięcie tego efektu będzie bronienie się jakością, a nie ilością. Jak podejść można do tego zagadnienia?

OPIS ĆWICZENIA:

Ćwiczenie Tygodnia #268: Obrona jakością naszych zawodników
Grę rozpoczynamy od fragmentu Br+4v3 – trener wprowadza piłkę do zawodników atakujących. Celem zawodników w obronie jest odbiór piłki i zagranie do małej bramki lub przeprowadzenie przez linię środkową. Celem zawodników w ataku jest finalizacja akcji na dużą bramkę. Po realizacji jednego z celów przechodzimy do pełnej liczebności, zawodnicy sami wprowadzają piłkę w ataku i realizują obie drużyny te same cele.
VIDEO:

PUNKTY COACHINGOWE:

  • asekuracja
  • odległości
  • zamykanie linii podania

TRENAŻERY:

  • duża bramka
  • dwie małe bramki
  • stożki
  • oznaczniki
  • piłki

***

Tekst powstał we współpracy z serwisem Rozwojowy Trener