Akademia Piłkarska Reissa Poznań 4.5

Email: [email protected], Tel: 502 741 749

Rok założenia: 2010

ul. Źródlana 19, Poznań

 • Klasy sportowe
 • Wykształcona i szeroka kadra trenerska
 • Różne lokalizacje
Zobacz więcej

O AKADEMII:

Infrastruktura:

Reprezentacje Akademii trenują na obiekcie OSIR Baranowo. Ośrodek jest wyposażony w komplet szatni, siłownie, hale sportową i pełnowymiarowe boisko ze sztucznej nawierzchni posiadające certyfikat UEFA, które jest w pełni oświetlone. Pełna lista lokalizacji, w których trenuje Akademia jest dostępna tutaj.

Strona www:

akademiareissa.pl

Cena za udział w zajęciach:

Ceny są uzależnione od lokalizacji treningów. Składka w OSIR Baranowo wynosi 140 złotych. Pierwsze dwa treningi są bezpłatne.

Źródło zdjęć:

akademiareissa.pl / własne   

ZAPLECZE SZKOLENIOWE:

Liczba i wykształcenie trenerów:

W kompleksie OSIR Baranowo trenuje 22 trenerów. Wszyscy trenerzy posiadają licencję UEFA A, UEFA B i Grassroots C. W klubie zatrudniony jest fizjoterapeuta

Program:

Własny, oparty na trzech modelach szkolenia: holenderskim, katalońskim i portugalskim.

Częstotliwość zajęć:

Klasy sportowe trenują pięć razy w tygodniu + mecz w weekend. W innych grupach oraz lokalizacjach treningi odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu + mecz albo turniej w weekend.

ZAPLECZE SPORTOWE:

Szkolone roczniki:

W kompleksie OSIR Baranowo szkolonych jest 11 roczników. Od 2002-2012. Ogólnie w Akademii mogą trenować dzieci od 4 roku życia (przedszkolaki) do 17 (juniorzy młodsi). Z juniorów młodszych jest możliwość płynnego przejścia do seniorów.

Liczba grup zajęciowych:

11 + najmłodsi w kompleksie OSIR Baranowo

Liczba dzieci w grupie:

Od Orlika w drużynie jest 24 zawodników. W młodszych grupach po 20 zawodników. Na każdą grupę niezależnie od lokalizacji zawsze przypada po dwóch trenerów.

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

Tak. W lidze okręgowej.

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ?

Tak. CLJ U-15 i U-17.

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Drużyny Akademii głównie grają w ligach wojewódzkich i okręgowych. Akademia bardzo często jest zapraszana na wiele turniejów w Polsce i za granicą. Drużyna Akademii Reissa w kategorii U-10 zajęła 2. miejsce w XVIII edycji Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku''. Akademia także posiada swój autorski projekt Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich.

Akademia Piłkarska Reissa Poznań

AP Reissa powstała w 2010 roku i bardzo szybko stała się jedną z najbardziej znanych szkółek piłkarskich w Polsce. Autorem projektu jest Piotr Reiss, który swoim nazwiskiem firmuje funkcjonowanie Akademii. Dzięki popularności byłego piłkarza Lecha Poznań, bardzo solidnym fundamentom i sprawnemu zarządzaniu, udało się Akademii w krótkim czasie rozszerzyć swoją działalność.

Akademia Piłkarska Reissa Poznań

Ośrodek w podpoznańskiej gminie Tarnowo Podgórne jest miejscem, gdzie trenują najlepsi zawodnicy z całej Akademii, tzw. grupa GOLD. Poziom prezentowany przez tych zawodników jest naprawdę wysoki, o czym może świadczyć sukces, jakim było zajęcie drugiego miejsca w Turnieju ”Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Drużyny Akademii awansowały właśnie do Centralnej Ligi Juniorów w dwóch kategoriach U-15 i U-17.

Akademię cechuje duży profesjonalizm i przykładanie uwagi do detali. Składka członkowska jest stosunkowo wysoka, ale na treningach w AP Reiss dziecko może się sporo nauczyć. Na każdą grupę przypada dwóch trenerów, a w całej Akademii pracuje ich prawie 600!

Ośrodek OSIR Baranowo jest nowoczesnym kompleksem piłkarskim i jednym z sześciu głównych ośrodków, gdzie trenuję Akademia. W Poznaniu klub korzysta jeszcze z najnowszego obiektu na Dębcu. Znajduje się tam boisko ze sztuczną nawierzchnią, które przykryte jest balonem pneumatycznym.

Podsumowanie

 • Klasy sportowe
 • Wykształcona i szeroka kadra trenerska
 • Różne lokalizacje
 • Renoma Szkółki
 • Obozy sportowe
 • Możliwość treningów dziewczynek
 • Drużyna seniorska
 • Drużyny w każdym roczniku
 • Drużyny w CLJ