Trening i szkolenie

Ćwiczenie Tygodnia #47: Rondo 4v3 z przejściem do ataku szybkiego

Po grze w przewadze 4v3 w formie ronda następuje atak szybki. Dzisiejsze #ĆwiczenieTygodnia oparte jest na fragmentach gry, a jego główny cel stanowią przejście z obrony do ataku oraz szybkość reakcji na odbiór piłki. 

OPIS ĆWICZENIA:

Na środku boiska wyznaczono pole gry 20 x 15 metrów. Wewnątrz mamy grę na utrzymanie w przewadze 4v3. Po odbiorze piłki przez obrońców (niebiescy), następuje atak szybki na jedną z bramek (2 zawodników niebieskich oraz 3 białych). W tym momencie trener wprowadza dodatkową piłkę i równocześnie grany jest atak szybki na drugą stronę (1 zawodnik niebieski i jeden biały). W obu przypadkach mamy dodatkowych zawodników (obrońca oraz napastnik).

Zasady:
– gra na dwa kontakty w wyznaczonym polu, podczas gry 4v3
– po odbiorze niebieskich, atak szybki na dowolną bramkę (zawodnicy biali bronią wg zasady: zawodnik ustawiony na boku bliżej bramki na którą następuje atak, broni przeciwnej bramki)
– limit czasowy dla niebieskich np. 8 sekund na wykończenie akcji w ataku szybkim
– biali po przejściu do obrony, w przypadku odbioru piłki, muszą zagrać ją do wyznaczonego pola gry w środkowej części (miejsce rozpoczęcia gry)

SKRÓT VIDEO:

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

– szybkość reakcji po odbiorze piłki
– progres w grze (jeśli tylko jest możliwość to gra do przodu)

CEL ĆWICZENIA

Doskonalenie ataku szybkiego po odbiorze piłki (przejście O->A). Dwa scenariusze w grze czyli gra 2v1+1 oraz 3v3 +1. Presja wracających obrońców zmusza zawodników do szybkiej gry w kierunku bramki (progres). Również limit czasowy na akcję wymusza na zawodnikach szybkość ataku.

***

Tekst powstał we współpracy z trenerem Tomaszem Oleksym