Trening i szkolenie

Ćwiczenie Tygodnia #49: Finalizacja z elementami koordynacji

Po ostatnich #ĆwiczeniachTygodnia realizowanych w grach przyszła pora na nieco ściślejszą formę. Środek treningowy poniżej podkreśla motoryczny akcent koordynacji, jednak z racji tego, że opiera się na finalizacji akcji, zawodnicy wykonują go z największą przyjemnością.

OPIS ĆWICZENIA:

Organizacja ćwiczenia zgodnie z animacją. W pierwszej części ćwiczenia zawodnik zaczyna od zadań koordynacyjnych (np. na drabinkach), następnie odgrywa piłkę zagraną od trenera i po ominięciu tyczek (możliwy krótki slalom) otrzymuje podanie, po którym następuje strzał do bramki.

W części drugiej zawodnik wykonuje ćwiczenie koordynacyjne (np. na obręczach), po czym zagraną od trenera piłkę zagrywa długim, diagonalnym podaniem do partnera w bocznym sektorze. Ćwiczenie kończy się strzałem po dośrodkowaniu.

SKRÓT VIDEO:

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

– jakość podań (siła oraz celność)
– skuteczność podczas finalizacji
– odpowiednie wzorce ruchowe podczas ćwiczeń koordynacyjnych – jakość wykonania ponad szybkość

CEL ĆWICZENIA

Ćwiczenie doskonale nadaje się do zastosowania w treningu indywidualnym lub w mniejszych grupach. Oprócz techniki (podania, uderzenia do bramki) zawodnik w tej formie może poprawić elementy motoryczne, zarówno jeśli chodzi o koordynację ruchową jak również o wytrzymałość. Wszystko zależy od czasu trwania ćwiczenia, długości przerw oraz intensywności jego wykonania.

***

Tekst powstał we współpracy z trenerem Tomaszem Oleksym