Trening i szkolenie

Ćwiczenie Tygodnia #78: Technika strzału – potrójna finalizacja

Piłka nożna bez goli nie miałaby najmniejszego sensu. W treningu element finalizacji to więc najprzyjemniejsza część zajęć. #ĆwiczenieTygodnia z potrójną dawką zakończenia akcji spodoba się nie tylko napastnikom…

OPIS ĆWICZENIA:

Pole gry około 35 x 25 metrów. Organizacja ćwiczenia jak na animacji. Zawodnik, który wykonuje całość ćwiczenia, ustawiony jest na środku bocznej linii boiska, bez piłki. Pozostała grupa zawodników, swoim udziałem wspiera wykonanie ćwiczenia, które składa się z trzech różnych form finalizacji:
– finalizacja po przyjęciu kierunkowym
– finalizacja po trójkowej współpracy – gra na trzeciego
– finalizacja po dwójkowej współpracy – gra na ścianę

Po każdej takiej krótkiej sekwencji, zawodnicy przechodzą o jedno miejsce. Jako progresję ćwiczenia, można wprowadzić obrońcę wewnątrz pola gry.

SKRÓT VIDEO:

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

– szybkość działania
– skuteczność
– technika strzału w różnych formach

CEL ĆWICZENIA:

Doskonalenie techniki strzału do bramki w równych formach. W ramach tego ćwiczenia, zawodników na obwodzie można ustawiać w różnych konfiguracjach, jak również formy finalizacji mogą być różne i w dowolnych kolejnościach. Na animacji przykładowa forma ćwiczenia. Jeśli zawodnicy nie wykonują tego na dużej intensywności warto wprowadzić obrońcę i wprowadzać go zawsze zza pleców atakującego (deficyt czasu).

***

Tekst powstał we współpracy z trenerem Tomaszem Oleksym