Trening i szkolenie

Ćwiczenie Tygodnia #86: Kombinacyjny schemat podań na jeden kontakt

Odmrażanie sportu postępuje stopniowo. Według aktualnych zaleceń Rządu, od poniedziałku na zajęciach piłkarskich jednocześnie przebywać może sześciu graczy. Nie mogą oni jednak… wchodzić ze sobą w bezpośredni kontakt. Z tego względu treningi składać się muszą wyłącznie z form wyizolowanych. Dzisiejsze #ĆwiczenieTygodnia to schemat podań, który wykorzystać można w tym okresie przejściowym.

OPIS ĆWICZENIA:

Zawodnicy ustawieni w diamencie. Sekwencja podań zgodnie z animacją. Zawodnicy starają się grać na jeden kontakt. Po każdej kombinacji podań przejście o jedno miejsce (kolejny stożek). Na animacji widoczne 2 warianty rozegrania: gra na ścianę (prawy manekin) lub – przyjęcie kierunkowe (lewy manekin)

SKRÓT VIDEO:

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

– pierwszy kontakt z piłką (gra na jeden kontakt)
– ruch do piłki i od piłki
– pozycja ciała
– zagranie w kierunku odpowiedniej nogi
– timing

CEL ĆWICZENIA:

Schemat podań jako ćwiczenie wprowadzające do dalszych części treningu. Główny akcent to czucie piłki – występują zarówno podania w kierunku zawodnika, jak również w wolną przestrzeń, co ściśle związane jest z zagraniem w kierunku odpowiedniej nogi. Związane jest to również z siłą podań jak również celnością tych zagrań. Ważne jest również zachowanie zawodnika bez piłki, odpowiedni ruch (jego kierunek i dynamika).

***

Tekst powstał we współpracy z trenerem Tomaszem Oleksym