Weszło Junior

Marek Śledź przedłużył kontrakt z Rakowem

To bardzo dobra informacja dla beniaminka Ekstraklasy. Marek Śledź, który od 2017 roku pełni funkcję dyrektora Akademii Rakowa, przedłużył swoją umowę z klubem. 

Śledź wcześniej odpowiadał za szkolenie młodzieży poznańskiego Lecha. Dzięki jego pracy “Kolejorz” zarobił miliony na sprzedaży zdolnych wychowanków, m.in. Jana Bednarka, Tomasza Kędziory czy Dawida Kownackiego. Częstochowską akademię wywrócił do góry nogami, ale najwyraźniej – słusznie, bo na efekty nie trzeba było długo czekać. “Medaliki” z klubu, który nie był wcześnie specjalnie kojarzony z “produkcji” zdolnej młodzieży, zrobił topowy ośrodek szkolenia w kraju.

Dyrektor Akademii Rakowa Częstochowa gościł w naszym radiu, gdzie miał okazję przybliżyć trenerom z całej Polski swój punkt widzenia na piłkę nożną. Technologia jego pracy w dużej mierze opiera się o zasady periodyzacji taktycznej.

– Bardzo się cieszę, że pozostaję w Rakowie. Nie chciałem, by projekt Akademii pod moją jurysdykcją przestał funkcjonować. Spędziłem tutaj dobre trzy lata, bardzo trudnej pracy. Tak jak podkreślałem do tej pory, jest to najtrudniejszy projekt w moim życiu. Ten projekt ma jednak swoją efektywność i kolejne lata będą już pokazującymi wymierne efekty pracy. Mam świadomość tego, że będzie to czas jeszcze trudniejszy: pod znakiem pracy w szczegółach i podnoszenia się na najwyższy poziom zarówno współzawodnictwa, organizacji, jak i w szkoleniu – mówi Śledź na łamach oficjalnej strony klubowej.

Fot. Newspix