Trening i szkolenie

Zawodnik Kompletny #1: Trening jak u Frenkiego De Jonga

Projekt “Zawodnik Kompletny” dba o rozwój młodych zawodników m.in. poprzez treningi indywidualne. Na youtubowym kanale możemy znaleźć krótkie filmy szkoleniowe, z których młody adept piłki nożnej może wiele wynieść dla siebie, a poprzez wdrożenie poszczególnych elementów w trening – rozwinąć swoje umiejętności indywidualne. Pierwszy film to odwzorowanie zestawu ćwiczeń poprawiających drybling i czucie piłki, z którego korzysta piłkarz FC Barcelony, Frenkie de Jong.

Co ma na celu zestaw ćwiczeń wzorowany na treningu holenderskiego pomocnika? – Frenkie De Jong to niesamowicie wyszkolony technicznie zawodnik, który bardzo często zachwyca swoimi niekonwencjonalnymi zagraniami. Zmiana piłek z „2” na „5” ma za zadanie doskonalenie czucia piłki. Ćwiczenia mają za zadanie wytworzyć  automatyzmy u zawodnika. Skupiamy się tu przede wszystkim nad dryblingiem i zwodami, balansem ciała, zmianą kierunku biegu i zwrotami, skanowaniem przestrzeni, podejmowaniem decyzji, techniką i czuciem piłki – czytamy w opisie filmu.

Trening a la Frenkie de Jong możesz wykonywać na orliku, podwórku czy ogródku, po to, żeby podnieść swoje umiejętności indywidualne:

Fot. Newspix