Trening i szkolenie

Jak lepiej wejść w mecz? Anna Ussorowska prezentuje kilka sposobów

Niektórzy podchodzą do meczu z marszu, bez większego przygotowania. Inni wręcz odwrotnie – przed każdym spotkaniem muszą się wyciszyć, dodatkowo zmotywować i wykonać swój rytuał. Jakie istnieją sposoby na lepsze przygotowanie mentalne do rywalizacji?

– Dobre wejście w mecz to w dużej mierze kwestia psychiki, ale myślę, że warto podkreślić, że przygotowanie mentalne możemy zacząć o wiele wcześniej niż w dniu spotkania – mówi w poniższym materiale wideo przygotowanym przez “Piłka dla Wszystkich” Anna Ussorowska.

– Każdy zawodnik, niezależnie od poziomu rozgrywkowego, odczuwa stres i jest to zupełnie normalne. Jak sobie z nim radzimy? Nie ma jednego uniwersalnego sposobu, który sprawdzałby się u wszystkich, dlatego zachęcam do poznania siebie. Muzyka jest elementem, który zawodnicy wykonują w swojej rutynie i tutaj w zależności od potrzeby słuchają muzyki, która ma ich pobudzić lub wręcz przeciwnie – uspokoić. Najprostszym sposobem na poradzenie sobie ze stresem jest przypomnienie sobie swojego najlepszego zagrania, bramki czy meczu i postaranie się odtworzyć tego stanu, w którym wówczas byliśmy – dodaje psycholog reprezentacji Polski kobiet.

Fot. Newspix