Puchar Tymbarku w obiektywie!

Razem z nami podczas piłkarskiej majówki z Turniejem „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pracowali fotografowie: Łukasz Grochala i Weronika Kuźma. Już od kilku lat działają przy rozgrywkach i swoją prace zaczynają już od Finałów Wojewódzkich, na których „obstawiają” jedną z tras. Łukasza i Weronikę mogliście już poznać podczas wywiadów z nimi dostępnych tutajtutaj. Mieliśmy podsumowanie video z Turnieju, a teraz zapraszamy na Puchar Tymbarku w obiektywie! 

Puchar Tymbarku w obiektywie!

Dzień I 

Pierwszy dzień Finałów Ogólnopolskich „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne otwarcie rozrywek na błoniach Stadionu Narodowego i losowanie grup Turnieju. Na tym wydarzeniu pojawili się wszyscy najważniejsi ludzie piłki nożnej, minister Sportu Witold Bańka, a całą ceremonię swoim występem okrasiła Roksana Węgiel.

 

Dzień II i III

To są dni prawdziwej rywalizacji! Rozpoczęliśmy od znanego już z Finałów Wojewódzkich otwarcia rozgrywek. Muzyczną oprawę ze sceny zapewnił Tomasz Dolski i przystąpiliśmy do rozgrywek grupowych, a spotkania odbywały się na boiskach Legii i Agrykoli. Dodatkowo co rusz można było spotkać najważniejsze osoby naszej piłki, które krążyły między boiskami i obserwowały oraz komentowały zmagania chłopców i dziewczynek w kategorii U-10 i U-12. Na koniec drugiego dnia poznaliśmy drużyny, które nazajutrz walczyły w fazie pucharowej o awans do ścisłego finału na PGE Narodowym. Trzeciego dnia, oprócz emocji związanych z odpadaniem kolejnych drużyn, trwały rozgrywki o poszczególne miejsca na Turnieju. Jedni się cieszyli, inni płakali. Każdy zajął jakieś miejsce i otrzymał nagrodę. 1 maja był idealną zapowiedzią emocji związanych z ostatnim dniem XIX edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  

Dzień IV

2 maja to prawdziwe święto polskiej piłki. Od godziny 10:00 rozpoczynają się ścisłe finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, a o godzinie 16:00 rozpoczyna się finał Totolotek Pucharu Polski, poprzedzony odśpiewaniem hymnu Polski. Finały odbywają się po kolei, żeby wszyscy zgromadzeni kibice i oficjele koncentrowali się tylko na konkretnym meczu. Pierwsze spotkania komentował zza bandy Tomasz Smokowski z zaproszonymi gośćmi, a na finały kategorii U-12 mikrofon przejął Mateusz Borek. Spotkania sędziowali topowi polscy sędziowie – Zbigniew Dobrynin, Monika Mularczyk, Szymon Marciniak i Paweł Gil. Spotkania były relacjonowane na Weszło FM (jak całe trzy dni rozgrywek na Legii i Agrykoli) oraz transmitowane w telewizji Polsat. Na ścisłych finałach pojawił się także Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda, który wyprowadzał zawodników i zawodniczki na płytę PGE Narodowego oraz rozdawał nagrody po zakończeniu XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W naszej opinii od kilku lat finały Pucharu Tymbarku przynoszą więcej emocji niż mecz dorosłych piłkarzy o godzinie 16:00. Wszystkie spotkania finałowe dostępne są na kanale Łączy nas Piłka.

Dawid Dobrasz

fot. Łukasz Grochala i Weronika Kuźma