Weszło Junior

Sto lat, sto lat! Pierwsze urodziny Weszło Junior

Kilkadziesiąt tysięcy przejechanych kilometrów, setki rozmów, kilkaset wizytówek piłkarskich szkółek i prawie tysiąc tekstów to efekt roku działania serwisu Weszło Junior. Dziś stuknął nam… roczek!

Dokładnie 4 września 2018 roku dużym reportażem z Akademii RKS Raków Częstochowa rozpoczęliśmy naszą działalność.

Od tamtej pory przez redakcję przewinęło się kilka osób, kilkanaście wspierało nas w tak zwanym międzyczasie. Intensywna podróż trwa w najlepsze i na tym, co zrobiliśmy do tej pory, kończyć nie zamierzamy.

12 materiałów, których przegapić nie można, zebraliśmy w jednym miejscu. Znajdziecie je tutaj. “Must read” dla każdego.

Odwiedziliśmy ponad setkę akademii i szkółek piłkarskich, regularnie uzupełniamy też mapę z ich wizytówkami.

Byliśmy w Portugalii, Anglii, a ostatnio nawet w Rosji. Poznaliśmy realia panujące w Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Belgii, Indiach czy USA.

W każdy czwartek na łamach radia Weszło FM rozmawiamy o szkoleniu, a “Jak Uczyć Futbolu” stało się obowiązkowym słuchowiskiem dla wszystkich ambitnych trenerów w kraju.

Jeździmy po turniejach, relacjonując je, ze szczególną uwagą przyglądając się temu, który jest w Europie największy: “Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”. I który generuje mnóstwo emocji oraz chwytających za serce historii.

Przyglądamy się związkowym projektom, młodzieżowym rozgrywkom i trenerskim konferencjom. Te ostatnie relacjonujemy ze szkoleniowej perspektywy, serwis wzbogacając materiałami dydaktycznymi.

Wspieramy edukację rodziców i dbamy o to, by ich świadomość wzrastała w każdym tygodniu

Na naszych łamach regularnie goszczą Laboratorium Techniki, Ćwiczenie Tygodnia i Extra Time, a od niedawna w poniedziałki “trenujemy” też z najlepszymi piłkarzami świata. W piątki z kolei rozmawiamy z ich polskimi odpowiednikami… o piłkarskim dzieciństwie.

W nowym sezonie planujemy też małą kosmetykę. Poszerzyliśmy już Centralne Raporty, co czwartek rozmawiamy żwawo o CLJ-kach. Możecie liczyć również na więcej publicystyki, bo we wtorki na szkoleniowo-intelektualną rozgrzewkę zabierał was będzie Przemek Mamczak.

Co jeszcze możemy zrobić? O czym wy chcielibyście poczytać? Dajcie nam znać w wiadomościach prywatnych na Facebooku lub Twitterze.

Za urodzinowe życzenia z góry dziękujemy wszystkim Czytelnikom. A teraz, jak na juniora przystało, idziemy na lampkę brzoskwiniowego Piccolo!

Fot. FotoPyK